| Bilim | Teknoloji | Sağlık | İş Dünyası | Eğitim
STEM & Makers Oynuyor! bilimiletisimi.com © 2016 Bi Network, Stanford, California

STEM & Makers Oynuyor!

Hande Tölüv | Bilim İletişimi | BilimEkibimiz bu sefer sizin için STEM alanları ile ilişkili favori oyunlarını derledi.

Uygulamalara Google Play ya da AppStore'dan ulaşabilir, tablet ve telefonlarınıza indirebilirsiniz!

Hadi başlıyoruz!

1- INVENTIONEERS: Kendi çılgın ve eğlenceli buluşlarınızı yaratacağınız, mükemmel bir fizik tabanlı bulmaca oyunu. Bu buluşlardan faydalanarak bazı problemleri çözmeye çalışıyorsunuz. Bu sırada küçük sevimli karakterler size yardım ediyor. Fizik tabanlı bir oyun olduğu için etki-tepki bileşenleri oyun üzerinde direkt etkiye sahip.

2- HAPPY GLASS: Bu eğlenceli fizik oyununda ihtiyacınız olan şey biraz sıra dışı düşünmek ve iyi reflekslere sahip olmak! Görevini, kaynaktan gelen suyu doğru bir yol yaratarak bardağa ulaştırmak. Unutmayın bir problemin birden çok çözüm yolu olabilir!

3- FIX IT: GEAR PUZZLE: Makinelere ilgi duyuyorsanız eğer bu oyun tam size göre. Size verilen dişliyi belli bir sistem içinde doğru yere yerleştirerek hareket yaratmaya çalışıyorsunuz.

4- LIGHTBOT: Kodlama sevenleri buraya alalım. Bu küçük robotun önüne çıkan tüm kulvarları aydınlatmak için yardımınıza ihtiyacı var!

5- RUGGED ROVERS: Bir mühendis gibi düşünmeyi sevenler bu oyunu çok sevecek. Haydi kendi uzay arazi aracınızı tasarlayın! Yüzeye uygunluğunu test edin!

6- BRIDGE CONSTRUCTORS: Bir yapı mühendisi nasıl çalışır? Bu oyunda amacınız sahibi olduğunuz malzemeler ile bulunduğunuz bölümde 2 farklı noktayı köprü inşa ederek birleştirmek ve araçların geçmesini sağlamak. Hadi iş başına!

7- RUBES LAB: Oyunumuz, fiziksel bir mekanizma inşa edeceğiniz oyun laboratuvar benzeri bir ortamda geçiyor. Bu oyundaki bulmacaları çözmek için tüm mekanik bilgilerinizi ortaya dökmek ve parçaları birleştirmek zorundasınız.

8- HOCUS.:Özellikle Matematik öğretmenlerimiz M.C. Escher' i tanıyordur. Bu oyun onum muhteşem çizimleri ve imkansız kulvarlar üzerine kurulu minimal bulmaca oyunu..

9- SHADOWMATIC: Hadi biraz hayal gücümüzün sınırlarını zorlayalım... Shadowmatic, yansıtılan gölgelerdeki tanınabilir silüetleri bulmak için nesneleri spot ışığında döndüreceğiniz bir bulmaca. Bazen bakış açımızı değiştirmek çok işe yarar değil mi?

Sizin önerilerinizi de bekliyoruz!

www.stemandmakers.org


Yazar Hakkında:

Hande Tölüv
Dünya'da var olan tüm bilgi birikimine değer verir | Okumaktan, öğrenmekten, çocukların ve yetişkinlerin ruhuna dokunmaktan keyif alır | Bilimi paylaşmanın keyfini; 9 yıldır "fen bilimleri" öğretmeni olarak okulda ve "deneylerle bilim" köşesi ile Kanal B ekranlarında yaşamaktadır | Şimdi ise aynı kulvarda, bilimiletisimi.com’da boy göstermektedir
htoluv@hotmail.com
Bu yazıda ileri sunulan iddia ve/veya görüşlerin sorumluluğu yazar/yazarlara aittir. Ek olarak yazım ve dil bilgisi kurallarına, etik ve yasal kurallara uygunluğu ile yazının her türlü kapsamı ve görsel içeriği yazarların sorumluluğundadır. Yazıda yer alabilecek hatalardan ve yasal sorumluluktan bilimiletisimi.com sorumlu değildir. İçeriklere ilişkin itirazlarınızı iletişim bölümünden iletmeniz durumunda derhal içerik incelemeye alınacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

DİKKAT: bilimiletisimi.com sitesinin isim hakları, içeriği, tasarımı, site içindeki tüm haber, yazı, makalelere ait hakları saklıdır. Aksi belirtilmediği sürece site içindeki hiçbir yazı, haber, döküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz. Site içinde yer alan haber, yazı, makalelerin her türlü hakları bilimiletisimi.com'a aittir. Hakları saklı tutulmuş bu eserler, bilimiletisimi.com'un yazılı onayı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz.