| Bilim | Teknoloji | Sağlık | İş Dünyası | EğitimABD merkezli TIME dergisi en etkili 100 şirketi açıkladı. Listede Dr. Özlem Türeci ile Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucuları olduğu BioNTech de yer aldı.

Günümüzün iş modeli olarak son yıllarda ‘startup’ terimini giderek daha fazla duyuyoruz. Kısa sürede büyük hacimlere ulaşan pek çok firma bir startup fikri olarak doğdu. Genç girişimciler açısından kendi işlerini kurmak ya da bir startup bünyesinde yer...

Vodafone Business sponsorluğunda bu yıl online olarak düzenlenen CEO Club Online Summit toplantılarının beşincisinde, Türkiye’deki start-up'ların durumu ve yeni start-up’lar çıkarma konuları ele alındı. Ceo'ların üzerinde durduğu en önemli konulardan biri de Türkiye'den çıkan milyar dolarlık start upların sayısının nasıl artırılacağıydı. Geçtiğimiz günlerde 1.8 milyar dolara satılan Peak Games'in Türkiye'nin ilk unicornu olma özelliğini taşıyor.

Girişimlere yolun başındayken yatırım yaparak onların gelişmesine destek veren melek yatırımcılık ekosistemi büyümesini sürdürüyor. 2019 yılında melek yatırımcılar ve ağlar

'Türkiye'nin En Güçlü 50 Kadın CEO'su araştırmasının bu yıl sekizincisini gerçekleştirdik. Yurtdışı atamaları ve iş değişimleri nedeniyle pek çok isim

Gümüşhane'de, göç nedeniyle nüfusu azalan merkeze bağlı İkisu'da yaşayanlar, köylerini çekim merkezi yapmaya karar verdi. İzmir'in turistik Çeşme ilçesindeki Alaçatı'yı örnek alan köy sakinleri, aralarında para topladıktan sonra ev, sokak, kaldırım, çeşme ve yapıları mavi ile beyaza boyamaya başladı.

Polislikte yaş sınırı kaç? Polis yaş şartı değişti mi? Polis olmak isteyenlerin yerine getirmesi gereken fiziki özelliklerin yanı sıra yaş sınırını da aşmamış olmaları gerekiyor. Polis olmak isteyen birçok genç de yaş şartına takılıyor. İşte polislik yaş şartında son durum...

laç sektörü 2019 inovasyon endeksinde dünyada ilk sırada yer alan çok uluslu bilim şirketi Gilead Sciences, devletin stratejik yerli üretim öncelikleri doğrultusunda en yenilikçi ve hayat kurtaran ilaçlarını Türkiye’de üretecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır, ABD’nin önde gelen eğitim kurumlarından Stanford Üniversitesinde yaptığı konuşmada, "Önümüzdeki 10 yılda uzay çalışmalarına daha fazla kaynak ayıracağız." dedi. - Anadolu Ajansı

MEB'in, 2019 yılı engelli öğretmen alımı için başvurular başladı. 29 Ocak’a kadar devam edecek. En çok kontenjan 54 ile tarih öğretmenliğine ayrıldı. Atamalar 1 Şubat'ta yapılacak.

Konya'da İnnopark'ta çalışmalarını sürdüren 2 ziraat mühendisi, diğer tohumlara göre dekarda iki kat fazla verim sağlayan, protein, vitamin ve mineral bakımından daha zengin bir yapıda olan yerli yem tohumu geliştirdi.

ABD merkezli internetten alışveriş ve teknoloji devi Amazon, Microsoft'u geride bırakarak dünyanın en değerli halka açık şirketi oldu. Şirketin değerinin bu yıl içinde yüzde 20 artarak bir trilyon dolara çıkabileceği belirtiliyor. Pivotal Research Group'un bu öngörüsü dün şirket hisselerine gelen alımları destekledi ve yılbaşı öncesinde satışları artan Amazon'un piyasa değeri 793 milyar dolara ulaştı.

Dünya medyası bu hafta dünyanın ilk trilyon dolarlık şirketinin haberlerini yaptı. Apple, Perşembe günü tek hisse fiyatı 205,05 dolara çıkınca tarihi bir eşiği geçmiş oldu. Şirket sadece bir gün önce 2018'in üçüncü çeyreğinde rekor gelir elde ettiğini duyurmuştu

İş yaşamı sınır tanımıyor. Kimileri doğduğu şehirlerde iş hayatını sürdürürken; kimileri ise binlerce kilometre uzaklıkta bambaşka ülkelerde çalışıyor.Alınan eğitim de bu konuda en belirleyici unsur. Peki çalışmak için hangi ülkeler ideal? İş yaşamında yeniliklere yelken açanlar, başka ülkelerde çalışmak isteyenler için biletall.com ‘Çalışmak için gidilebilecek en ideal 7 ülke'yi belirledi.

Amerikan uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX firmasının kurucusu ve elektrikli araç üreticisi Tesla'nın Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, Tayland'da bir mağarada mahsur kalan 12 futbolcu çocuk ve antrenörleri için yardımda bulunacaklarını duyurdu.

2017'nin en çok konuşulan konularından birisi olan Bitcoin'in değeri, geçen yıl yaklaştığı 20 bin dolar seviyelerinden iyice uzaklaşmış durumda. Sanal para uzmanları 5 bin dolar seviyesine kadar inilmeden anlamlı bir toparlanmanın mümkün olmadığını söylüyor.

Bugün büyük teknoloji şirketlerinin en çok aradığı becerileri merak ettiniz mi? İşte ABD’li kariyer platformu  ‘Digital Skills Academy’den öne çıkan 8 beceri.

Şirketler Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından değerlendirmesi yapılmış marka, patent ve tasarımlarını teminat olarak göstererek bankalardan kredi alabilecek.

Dijital dünya kendini çok hızlı değiştirebilen, adaptasyon sorunu olmayan, yeniliklere açık, fikir üretebilenlerin dünyasıdır

Tesla, SpaceX gibi dünyaca ünlü şirketlerin sahibi Elon Musk şekerleme işine giriyor.

İnovasyon fikri bulmakla bitmiyor, aslında yeni başlıyor. Tüm bu olağanüstü yaratıcı fikirlerin pazarlanması fikri bulmaktan daha sancılı bir süreç, daha çok ter, daha çok risk, daha uzun saatler gerektirmekte.

Türkiye çinkoda da dışa bağımlılığını sonlandıracak. İpek Grup, 'Süper Teşvik'le yapacağı yatırımla Türkiye'nin ihtiyacı olan 250 bin ton külçe çinkonun, 150 bin tonunu üretecek.

RDIF Üst Yöneticisi Dmitriev geçen yıl kurulan Türkiye-Rusya Yatırım Fonu'na RDIF ve Türkiye Varlık Fonu tarafından söz konusu amaca hizmet edecek projelere yatırım yapılabilmesi için 500'er milyon dolarlık yatırım yapılacağını bildirdi.

SpaceX, daha önce başka görevlerde kullandığı Falcon 9 adlı roketi ve Dragon adlı kargo kapsülü ile Uluslararası Uzay İstasyonu'na yemek ve deney malzemesi içeren 2,5 tonluk bir kargo gönderdi. SpaceX'in amacı milyonlarca dolar değerinde olan bu malzemeleri tekrar kullanarak uzay yolculuklarını daha az maliyetli bir hale getirmek.

Hükümetin proje bazlı destek kapsamında 128 milyar liralık teşvik belgesini onayladığı büyük yatırımların önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor. Enerji, sağlık, otomotiv ve kimya sektöründe yoğunlaşan yatırımların arasına son olarak ALTAY Tankı projesi ile savunma sanayii de eklendi.

 Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'nin Antarktika'da kalıcı bir üs kuracağını açıkladı.

Suudi Arabistan hükümeti ve Japon SoftBank arasında imzalanan 200 milyar dolarlık yatırım anlaşmasıyla dünyanın en büyük güneş enerjisi tesisi kurulacak. Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman yatırım kararını "İnsanlık tarihinde büyük bir adım" diyerek niteledi.

ABD’nin geçmişteki deneyimlerine ve şirketlerinin uluslararası pazarlardan elde ettiği gelirin büyüklüğüne bakıldığında analistler ‘Trump’ın ticaret savaşından korkmalı’ diyor.

Dünyada ticaret savaşı endişeleri artarken, Forbes dergisi dünyanın büyük ekonomilerini aldıkları gümrük vergisi oranlarına göre sıraladı. Dünya Bankası'nın 2016 verilerine göre bazı ülkelerin tüm ürünlerde aldıkları ortalama vergi oranı şöyle:

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil için 3 milyar dolar yatırım öngördüklerini, şirketin CEO'sunun da çok yakında ilan edileceğini bildirdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında bu yıl 16 bin 750 genç çiftçiye 30 bin liralık hibe desteği verileceğini bildirdi.

Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un el yazısıyla doldurduğu iş başvuru formu açık arttırmayla rekor bir fiyata satıldı.

Erpolat, “Alibaba.com olarak Türkiye ihracatına 2023 yılında en az 50 milyar dolar ek katkı sağlayacağız. Bu rakam size agresif ve şaşırtıcı gelebilir ancak biz tüm hazırlıklarımızı bu yönde yapıyoruz.” dedi.

Uzay aracı ve roket üreticisi Space X'in kurucusu ve Tesla otomotiv şirketinin sahibi Elon Musk, 2008'de iflasın eşiğinden döndüğünü söyledi. Konferansta konuşan Musk ayrıca gelecekte "Mars'ta çok iş fırsatı olacak" dedi.

DÜNYA, 8 Mart’ta 8 kanaat önderi kadına sizin için sordu. 2017’de Türkiye’ye cesaret veren 48 kadının ismi böylece belirlendi. (Handan Sema Ceylan)

Hurun araştırma şirketinin, kendi çabalarıyla milyarder olan kadınlar listesinin ilk 4 sırasında Çinli iş kadınları yer aldı.

İlk şeker fabrikasını kuran Molla Ömeroğlu’nun torunu konuştu Cumhuriyet döneminin en büyük sanayi mirasları arasında bulunan şeker fabrikaları satılıyor. Uşak'taki Cumhuriyetin ilk şeker fabrikasının kurucusu Nuri Şeker'in torunu sozcu.com.tr'ye konuştu. Şeker, "Dedem Atatürk'e şeker konusunda çok şey anlattı. Adeta bu işin öncüsü oldu. Hatta bu konuda Atatürk'ü bile ikna etmiş bir adam" diye konuştu. Devlete ait şeker fabrikalarının satılmasına ilişkin ise, "İnsanlara nişasta bazlı şeker yedirecekler. Çıldırmamak elde değil." diyor.

İnsansız hava aracı platformlarından ANKA'da kullanılmak üzere ANKA-S Motor Modifikasyon Projesi kapsamında yurt içinde geliştirilen motorla ilk uçuş gerçekleştirildi.

Merkez Bankası'nın İran'daki dijital para birimlerini lontrol etmek amacıya diğer kurumlşarşa işbirliği içinde olduğu belirtildi

Elon Musk’tan yeni haber var! İşte şimdiki hedefi SpaceX'in CEO'su Elon Musk'tan yeni haberler geldi. Tesla'yı Falcon Heavy'iyle uzaya gönderen Musk'ın yeni hedefi ortaya çıktı. Musk, tüm dünyaya internet sağlayacak olan uydularını uzaya göndermeye hazırlanıyor.

Bir Japon hükümet kaynağı, gelecek yıl Japonya'da yapılacak olan G20 gelişmiş ülkeler zirve toplantısının Osaka kentinde düzenlenmesine karar verildiğini söyledi.

İstanbul'da yaklaşık 56 bin metrekarelik alan teknoloji geliştirme bölgesi olarak tahsis edildi.

Sanica markası ile global bir oyuncu haline gelmenin planlarını yapan Fatinoğlu Holding, 40 yaşın altındaki iki ikinci kuşak yönetici ile agresif yatırımlar peşinde.

Doğunun dünyaya açılan kapısı: Atatürk Üniversitesi yazısı ve tüm Erdal Tanas Karagöl yazıları Yenisafak.com Yazarlar Köşesinde!

Dünyanın en değerli banka markası, 59 milyar 189 milyon dolarlık değeriyle Çin'in en büyüğü ICBC oldu. Listede ilk 10'da dört Çinli banka yer aldı.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası olan New York Wall Street'te Dow Jones Endeksi'nin rekor kayıp yaşamasının ardından Asya borsaları da güne düşüşle başladı.

Elon Musk’ın alev silahından kaç milyon dolar kazandığı belli oldu 2018’in en dikkat çekici ürünlerinden Elon Musk’ın alev silahı tükendi bile. Musk, tanesi 500 dolar olan üründen 7.5 milyon dolarlık bir kazanç elde etti. Öte yandan Elon Musk tamamını sattığı Alev Silahlarının gümrükten geçememe sorununu çözmenin yolu olduğunu açıkladı.

Ekonomi Bakanlığının, "Alibaba.com desteği" olarak bilinen ve iş dünyasının e-ticaret sitelerine üye olması amacıyla başlatılan destek uygulaması bu yıl 16 siteyi kapsayacak.Bakanlığın, daha fazla firmayı ihracatçı yapmak amacıyla başlattığı e-ticaret sitelerine toplu üyelik desteği bu yıl da devam edecek.

Türk savunma sanayisinin lider şirketlerinden ASELSAN, yurt içinde ve dışında aldığı siparişlerle çözüm ortağı  olarak nitelendirdiği alt yüklenicilere yüklü bir iş hacmi yaratıyor.ASELSAN, elektronik teknolojileri ve sistem entegrasyonu alanında Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere, yurt içi ve dışındaki müşterilerine katma değeri yüksek, yenilikçi ve güvenilir ürünler ve çözümler sunuyor.

Anadolu Turnaları İçin ‘Doğa İçin Çal’ Brisa ve WWF Türkiye 2013 yılından bu yana “Turnalar Hep Uçsun” projesi ile Anadolu’daki turna popülasyonunun korunması için çalışıyor. Bu konuda şimdiye dek farkındalık yaratmak için çalışan Brisa ve WWF-Türkiye bu kez Doğa İçin Çal platformu ile birlikte özel bir çalışmaya imza attı. Her iki kurumun çalışanları projeye gönüllü destek vererek, Turnalar Hep Uçsun Korosu ile birlikte ‘Allı Turnam’ türküsünü alışılmışın dışında çaldı, söyledi. Brisa CEO’su Cevdet Alemdar’ın da yer aldığı proje kapsamında özel bir video-klip de hazırlandı.

Kripto dünyasında düşüş yaşanıyor Kripto para piyasa hacmi yüzde 3.03 düşüşle 725 milyar dolara geriledi.

Apple'ın, şarkıların ismini ve icracısını bulmaya yarayan mobil uygulama Shazam'ı 400 milyon dolara satın almaya yakın olduğu belirtiliyor.

ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi Başkanı William Dudley, bankanın kendi dijital para birimini çıkarma konusunu düşünmeye başladığını söyledi. New Jersey eyaletinde Rutgers Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Dudley, dijital para birimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Dün itibariyle 10 bin doları aşarak tarihi rekoru geride bırakan Bitcoin’in "istikrarlı" bir yatırım aracı olmadığını vurgulayan Dudley, "Bitcoin konusunda çok temkinliyim.

Türk Lirası, Eylül ayından bu yana dolar, euro ve sterlin karşısında değer kaybediyor. Artan kurun cüzdanınızı ve harcamalarınızı nasıl etkilediğini inceledik.

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde çalıştığı restorandan ayrıldıktan sonra 5 bin lira borçla kendi restoranını açan ve 4 kadını istihdam eden Sevilay Erkoç, buradan kazandığı parayla iş yerinin mülkiyetini de satın aldı.

Eren Bali başarı hikayesi

Kahve devi Starbucks'ın yükseliş hikayesi

E-ticaret sitelerinin dönüşüm oranlarını arttırma vizyonuyla yola çıkan Segmentify, ACT Venture Partners liderliğindeki  700 bin Euro yatırım alarak ikinci yatırım turunu tamamladı.

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Asan, yerli otomobil projesinde elektrikli veya hibrit araç şeklinde üretilmesi durumunda Türkiye'nin bu projeyle uluslararası bir marka oluşturabileceğini söyledi.

Savunma sanayi alanında teknoloji üreten ASELSAN, hafta içinde sadece bir günlüğüne Türkiye'nin en değerli şirketi oldu. Bu yıl hisse senetlerinin gösterdiği iyi performansla dikkat çekiyor. Şirketin yükselişinin arkasında ise Türkiye'nin savunma sanayine yatırımlarını artırması ve sektörünün millileşmesine verdiği önem yer alıyor. BBC Türkçe'den Özge Özdemir'in haberi.

İş dünyasının liderlerini İstanbul’da buluşturan en güçlü fikir platformu MARKA Konferansı, bu yıl 18. yaşını kutlamaya hazırlanıyor. 13-14 Aralık 2017 tarihlerinde Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleşecek olan MARKA 2017, katılımcılarını 18 yaş ruhuyla ağırlayarak cesaretle ve umutla geleceğe koşma enerjisi ve motivasyonu aşılayacak. MARKA 2017, birbirinden seçkin konu ve konuşmacılarıyla yine gündeme damga vuracak.

Perakende sektöründe firmalar müşterilerini etkilemek ve satışlarını artırmak için kendilerine özel kokular kullanmaya başladılar. giyimden teknolojiye farklı sektörler kendilerini yansıtan farklı kokular kullanıyor. (Haber: Ilgaz Gürsoy Kamera: Alihan Sönmez, NTV Haber)İLGİLİ HABER: Artık kokular da internetten gönderilebilecek

Refah devletlerinin sorunları nerede? Bu politikanın geleceğinde nasıl modeller yatıyor? Tim Harford refah devletini, sıradaki endüstriyel devrimi ve vatandaşlık gelirini analiz ediyor.

HER ne kadar gündeme bundan yaklaşık 7 yıl önce gelse de ‘Türkiye’nin otomobili’ için geçte olsa düğmeye basıldı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından projeyi yürütecek 5 babayiğit açıklandı ve imzalar atıldı.

EN son 31 Ekim’de 12 kuruş zamlanan benzin fiyatları dün de 13 kuruş arttı. Böylece sadece 10 günde 25 kuruş fiyat artışı yaşadık. İstanbul’da 5.48 lira olan benzinin fiyatı 5.61 liraya yükseldi.

Ekonomi ve finansdaki en güncel gelişmeleri mi öğrenmek istiyorsunuz? 'Bill Gates'ten milyon dolarlık şirket kurmanın sırları' haberi için hemen tıklayın! haber - sayfa 1

735 bin esnaf, 164 bin patron işini kaybetti 2011-2016 yılları arasında ücretli ve yevmiyeli çalışan sayısında artış yaşanırken, 735 bin esnaf dükkanını 164 bin işveren de fabrikasını kapattı.

ABD vize bilgi servisinin, ABD misyonlarına vize başvurusu yapan bazı Türk vatandaşlarına gönderdiği elektronik postalarda,

Bill Gates sıfırdan başlayarak Microsoft'u kurdu ve onu dünya tarihinin en değerli şirketleri arasına sokmayı kısa sürede başardı. Bill Gates'in yıllar önce kurduğu dünyaca ünlü Microsoft yazılım şirketi kısa sürede milyon dolarlık şirket haline geldi. Gates’in nasıl bir yazılım şirketini bu kadar büyütüp geliştirdiğini herkes merak ediyor. Bu yazıda Bill Gates’in Microsoft ile sıfırdan başlayıp milyon dolarlık bir şirket yaratmasının sırları ve Gates’ten tavsiyeler yer alıyor.

SGK prim ve diğer tüm kurum alacaklarının ödeme süresi bugün son buluyor. Kurum, geçtiğimiz hafta 31 Ekim'de süre dolmasına rağmen son ödeme tarihini uzatmıştı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), kurumun alacaklarının tahsilatında, bankalar ve kurum tahsilat sistemlerinin iletişiminde sıkıntılar yaşandığını açıklamıştı. 2017 eylül primleri, 6770 sayılı Kanun kapsamında ertelenen 2016'nın aralık primleri ve yapılandırma taksitleri de dahil olmak üzere, ödeme vadesi 31 Ekim 2017'de dolan prim tahsilatlarında aksaklıklar oluştuğu tespit edildi.

Kastamonu'da muhasebeci Buket Bideci, iş bulamayınca girişimcilik kursuna katılarak KOSGEB'den aldığı 50 bin lira destekle mineral blok üretiminde kendi işinin patronu oldu.

BAĞCILAR Belediyesinin düzenlediği Kadın Girişimciler seminerinde konuşan Elif Adem, ev hanımlığından iş kadınlığına yükseliş hikayesini kadınlarla paylaştı. Adem, Şans diye bir şey yok inanır ve çaba gösterirseniz amacına ulaşırsınız. Pes etmeyin dedi.

6 yılda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli otomobil talebini yerine getirecek 1 babayiğit dahi bulunamazken, 5 ayda 5 babayiğit nasıl bulundu? İşte bu noktada ‘Kayserili tüccar zekâsı’ diye TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu işaret edilirken, 5 ayda 30 firmayla g...

‘Türkiye’nin otomobili’ni yapacak babayiğitlerden biri olan Zorlu Holding dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı törenle Manisa’da 2.8 milyar lira yatırımla kurduğu 2 fabrikanın açılışını yaptı. Yatırımın büyük kısmını oluşturan ilk fabrikada elektr...

Yıllık eflasyon Ekim ayında piyasa beklentilerinin üzerinde artarak son 9 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 11,90'a çıktı.

Alibaba ve Facebook’un kâr oranları açıklandı! Çin'in e-ticaret devi Alibaba, son çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 132 kâr elde ettiğini açıkladı. Sosyal medya devi Facebook'un net kârı da yüzde 79 artış gösterdi.

HÜKÜMET, Türkiye’nin ihracat ürünlerinin yüzde 67’sini oluşturan ithal ara ürünlerini, Türkiye’de üretmek için başlattığı projeyi, Bakanlar Kurulu’nda değerlendirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye’nin ithal ettiği 2 bin 600 kalemi tek te...

Sanal para birimi bitcoin'in zenginleştirdiği isimler

Türkiye’nin otomobili için yola çıkılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çağrıyı yaptı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TOBB koordinasyonunu yürüttü. 5 firma elini taşın altına koydu ve Ortak Girişim Grubu’nu oluşturdu. 60 yıllık rüya için...

Yerli otomotiv markasını üretecek konsorsiyumda Anadolu Grubu, BMC ve Vestel'in yer alacağı belirtildi.

ASELSAN'ın 9 aylık satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 60 artışla 3,5 milyar liraya ulaştı. Borsadaki değeri ise yıl içinde yüzde 167 arttı ve piyasa değeri açısından en büyük şirketler listesinde 16'ıncılıktan 5'inci sıraya...

Son iki yıldan beri hemen her gün rekor kıran sanal para birimi Bitcoin’e bir destek de CME Group’tan (Chicago Ticari Takası) geldi. CME’nin, Bitcoin’i vadeli işlemlerde kullanacağı açıklaması sanal paranın değerini 6500 doların üzerine çıkardı

Türkiye'de tarihi 100 yılı aşan ve halen faaliyet gösteren şirket sayısı çok fazla değil. Bir çok firma ikinci kuşaklardan itibaren yaşanan sorunların ardından tarihe gömülüyor. Peki bir asırı deviren ve halen yaşayan Türk firmaları hangisi?..

Japonya'da bir firmanın, sigara içmeyen çalışanları, sigara tiryakisi iş arkadaşlarının düzenli sigara içme molaları alması üzerine şikâyet edince, sigara içmeyenlere altı gün daha fazla ücretli izin alma hakkı tanındı.

BORGİP KOBİ’leri güçlendirecek TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliği, Garanti Bankası'nın ana desteği ve Kariyer.net İK Platformu İş Ortaklığı ile Türkiye'nin, öncelikle az gelişmiş bölgelerindeki KOBİ'lerin insan kaynakları, teknoloji ve yönetim becerilerini iyileştirmeyi hedefleyen proje, uzun vadede Türkiye'deki tüm KOBİ'lere odaklanacak. BORGİP ile KOBİ'ler ve iş insanları odağa alınarak, onların büyümesine destek olunması, dolayısıyla bu bölgelerde refah ve gelir artışına katkı sağlanması hedefleniyor.

Gençleri kazansak 65 milyar dolar gelir Türkiye’de okulda, stajda veya bir işte olmayan gençlerin oranı yüzde 32’yi geçiyor. Bu oranın yüzde 9’a indirilmesi halinde Türkiye’nin 64.7 milyar dolar kazanç sağlayacağı ortaya çıktı

Türkiye’yi anlamakta zorluk çektik Elektronik perakende sektöründe 6 yıl zarar ederek büyük bedel ödeyen Daewoo için MediaMarkt, 5 yıl içinde pazarda lider olma hedefinden de vazgeçmedi

Yaptığı dönüşüm projeleriyle Eczacıbaşı’nı sağlık alanında tekrar ayağa kaldıran Sağlık Grubu Başkanı Elif Çelik, takip edilmesi gereken 40 yaş üzerindeki 40 kadın arasına girmeyi başardı. Çelik, bu alanda ‘Entegre Sağlık Modeli’ ile öne çıkıyor...

Sosyal paylaşım ağı Twitter, bu yılın 3. çeyreğine dair bilançosunu açıkladı. Buna göre Twitter, 21.1 milyon dolar zarar etti.

İş dünyasının liderleri, geleceği konuşmak için “Ofis Dışında” buluşuyor. Hürriyet TV'de yayınlanan Ofis Dışında'nın bugünkü konuğu Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton oldu.