| Bilim | Teknoloji | Sağlık | İş Dünyası | EğitimBitlis'in Adilcevaz ilçesinde çalıştığı restorandan ayrıldıktan sonra 5 bin lira borçla kendi restoranını açan ve 4 kadını istihdam eden Sevilay Erkoç, buradan kazandığı parayla iş yerinin mülkiyetini de satın aldı.

Eren Bali başarı hikayesi

Kahve devi Starbucks'ın yükseliş hikayesi

E-ticaret sitelerinin dönüşüm oranlarını arttırma vizyonuyla yola çıkan Segmentify, ACT Venture Partners liderliğindeki  700 bin Euro yatırım alarak ikinci yatırım turunu tamamladı.

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Asan, yerli otomobil projesinde elektrikli veya hibrit araç şeklinde üretilmesi durumunda Türkiye'nin bu projeyle uluslararası bir marka oluşturabileceğini söyledi.

Savunma sanayi alanında teknoloji üreten ASELSAN, hafta içinde sadece bir günlüğüne Türkiye'nin en değerli şirketi oldu. Bu yıl hisse senetlerinin gösterdiği iyi performansla dikkat çekiyor. Şirketin yükselişinin arkasında ise Türkiye'nin savunma sanayine yatırımlarını artırması ve sektörünün millileşmesine verdiği önem yer alıyor. BBC Türkçe'den Özge Özdemir'in haberi.

İş dünyasının liderlerini İstanbul’da buluşturan en güçlü fikir platformu MARKA Konferansı, bu yıl 18. yaşını kutlamaya hazırlanıyor. 13-14 Aralık 2017 tarihlerinde Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleşecek olan MARKA 2017, katılımcılarını 18 yaş ruhuyla ağırlayarak cesaretle ve umutla geleceğe koşma enerjisi ve motivasyonu aşılayacak. MARKA 2017, birbirinden seçkin konu ve konuşmacılarıyla yine gündeme damga vuracak.

Perakende sektöründe firmalar müşterilerini etkilemek ve satışlarını artırmak için kendilerine özel kokular kullanmaya başladılar. giyimden teknolojiye farklı sektörler kendilerini yansıtan farklı kokular kullanıyor. (Haber: Ilgaz Gürsoy Kamera: Alihan Sönmez, NTV Haber)İLGİLİ HABER: Artık kokular da internetten gönderilebilecek

Refah devletlerinin sorunları nerede? Bu politikanın geleceğinde nasıl modeller yatıyor? Tim Harford refah devletini, sıradaki endüstriyel devrimi ve vatandaşlık gelirini analiz ediyor.

HER ne kadar gündeme bundan yaklaşık 7 yıl önce gelse de ‘Türkiye’nin otomobili’ için geçte olsa düğmeye basıldı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından projeyi yürütecek 5 babayiğit açıklandı ve imzalar atıldı.

EN son 31 Ekim’de 12 kuruş zamlanan benzin fiyatları dün de 13 kuruş arttı. Böylece sadece 10 günde 25 kuruş fiyat artışı yaşadık. İstanbul’da 5.48 lira olan benzinin fiyatı 5.61 liraya yükseldi.

Ekonomi ve finansdaki en güncel gelişmeleri mi öğrenmek istiyorsunuz? 'Bill Gates'ten milyon dolarlık şirket kurmanın sırları' haberi için hemen tıklayın! haber - sayfa 1

735 bin esnaf, 164 bin patron işini kaybetti 2011-2016 yılları arasında ücretli ve yevmiyeli çalışan sayısında artış yaşanırken, 735 bin esnaf dükkanını 164 bin işveren de fabrikasını kapattı.

ABD vize bilgi servisinin, ABD misyonlarına vize başvurusu yapan bazı Türk vatandaşlarına gönderdiği elektronik postalarda,

Bill Gates sıfırdan başlayarak Microsoft'u kurdu ve onu dünya tarihinin en değerli şirketleri arasına sokmayı kısa sürede başardı. Bill Gates'in yıllar önce kurduğu dünyaca ünlü Microsoft yazılım şirketi kısa sürede milyon dolarlık şirket haline geldi. Gates’in nasıl bir yazılım şirketini bu kadar büyütüp geliştirdiğini herkes merak ediyor. Bu yazıda Bill Gates’in Microsoft ile sıfırdan başlayıp milyon dolarlık bir şirket yaratmasının sırları ve Gates’ten tavsiyeler yer alıyor.

SGK prim ve diğer tüm kurum alacaklarının ödeme süresi bugün son buluyor. Kurum, geçtiğimiz hafta 31 Ekim'de süre dolmasına rağmen son ödeme tarihini uzatmıştı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), kurumun alacaklarının tahsilatında, bankalar ve kurum tahsilat sistemlerinin iletişiminde sıkıntılar yaşandığını açıklamıştı. 2017 eylül primleri, 6770 sayılı Kanun kapsamında ertelenen 2016'nın aralık primleri ve yapılandırma taksitleri de dahil olmak üzere, ödeme vadesi 31 Ekim 2017'de dolan prim tahsilatlarında aksaklıklar oluştuğu tespit edildi.

Kastamonu'da muhasebeci Buket Bideci, iş bulamayınca girişimcilik kursuna katılarak KOSGEB'den aldığı 50 bin lira destekle mineral blok üretiminde kendi işinin patronu oldu.

BAĞCILAR Belediyesinin düzenlediği Kadın Girişimciler seminerinde konuşan Elif Adem, ev hanımlığından iş kadınlığına yükseliş hikayesini kadınlarla paylaştı. Adem, Şans diye bir şey yok inanır ve çaba gösterirseniz amacına ulaşırsınız. Pes etmeyin dedi.

6 yılda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli otomobil talebini yerine getirecek 1 babayiğit dahi bulunamazken, 5 ayda 5 babayiğit nasıl bulundu? İşte bu noktada ‘Kayserili tüccar zekâsı’ diye TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu işaret edilirken, 5 ayda 30 firmayla g...

‘Türkiye’nin otomobili’ni yapacak babayiğitlerden biri olan Zorlu Holding dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı törenle Manisa’da 2.8 milyar lira yatırımla kurduğu 2 fabrikanın açılışını yaptı. Yatırımın büyük kısmını oluşturan ilk fabrikada elektr...

Yıllık eflasyon Ekim ayında piyasa beklentilerinin üzerinde artarak son 9 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 11,90'a çıktı.

Alibaba ve Facebook’un kâr oranları açıklandı! Çin'in e-ticaret devi Alibaba, son çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 132 kâr elde ettiğini açıkladı. Sosyal medya devi Facebook'un net kârı da yüzde 79 artış gösterdi.

HÜKÜMET, Türkiye’nin ihracat ürünlerinin yüzde 67’sini oluşturan ithal ara ürünlerini, Türkiye’de üretmek için başlattığı projeyi, Bakanlar Kurulu’nda değerlendirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye’nin ithal ettiği 2 bin 600 kalemi tek te...

Sanal para birimi bitcoin'in zenginleştirdiği isimler

Türkiye’nin otomobili için yola çıkılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çağrıyı yaptı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TOBB koordinasyonunu yürüttü. 5 firma elini taşın altına koydu ve Ortak Girişim Grubu’nu oluşturdu. 60 yıllık rüya için...

Yerli otomotiv markasını üretecek konsorsiyumda Anadolu Grubu, BMC ve Vestel'in yer alacağı belirtildi.

ASELSAN'ın 9 aylık satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 60 artışla 3,5 milyar liraya ulaştı. Borsadaki değeri ise yıl içinde yüzde 167 arttı ve piyasa değeri açısından en büyük şirketler listesinde 16'ıncılıktan 5'inci sıraya...

Son iki yıldan beri hemen her gün rekor kıran sanal para birimi Bitcoin’e bir destek de CME Group’tan (Chicago Ticari Takası) geldi. CME’nin, Bitcoin’i vadeli işlemlerde kullanacağı açıklaması sanal paranın değerini 6500 doların üzerine çıkardı

Türkiye'de tarihi 100 yılı aşan ve halen faaliyet gösteren şirket sayısı çok fazla değil. Bir çok firma ikinci kuşaklardan itibaren yaşanan sorunların ardından tarihe gömülüyor. Peki bir asırı deviren ve halen yaşayan Türk firmaları hangisi?..

Japonya'da bir firmanın, sigara içmeyen çalışanları, sigara tiryakisi iş arkadaşlarının düzenli sigara içme molaları alması üzerine şikâyet edince, sigara içmeyenlere altı gün daha fazla ücretli izin alma hakkı tanındı.

BORGİP KOBİ’leri güçlendirecek TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliği, Garanti Bankası'nın ana desteği ve Kariyer.net İK Platformu İş Ortaklığı ile Türkiye'nin, öncelikle az gelişmiş bölgelerindeki KOBİ'lerin insan kaynakları, teknoloji ve yönetim becerilerini iyileştirmeyi hedefleyen proje, uzun vadede Türkiye'deki tüm KOBİ'lere odaklanacak. BORGİP ile KOBİ'ler ve iş insanları odağa alınarak, onların büyümesine destek olunması, dolayısıyla bu bölgelerde refah ve gelir artışına katkı sağlanması hedefleniyor.

Gençleri kazansak 65 milyar dolar gelir Türkiye’de okulda, stajda veya bir işte olmayan gençlerin oranı yüzde 32’yi geçiyor. Bu oranın yüzde 9’a indirilmesi halinde Türkiye’nin 64.7 milyar dolar kazanç sağlayacağı ortaya çıktı

Türkiye’yi anlamakta zorluk çektik Elektronik perakende sektöründe 6 yıl zarar ederek büyük bedel ödeyen Daewoo için MediaMarkt, 5 yıl içinde pazarda lider olma hedefinden de vazgeçmedi

Yaptığı dönüşüm projeleriyle Eczacıbaşı’nı sağlık alanında tekrar ayağa kaldıran Sağlık Grubu Başkanı Elif Çelik, takip edilmesi gereken 40 yaş üzerindeki 40 kadın arasına girmeyi başardı. Çelik, bu alanda ‘Entegre Sağlık Modeli’ ile öne çıkıyor...

Sosyal paylaşım ağı Twitter, bu yılın 3. çeyreğine dair bilançosunu açıkladı. Buna göre Twitter, 21.1 milyon dolar zarar etti.

İş dünyasının liderleri, geleceği konuşmak için “Ofis Dışında” buluşuyor. Hürriyet TV'de yayınlanan Ofis Dışında'nın bugünkü konuğu Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton oldu.

Geçen hafta VELDO Teknoloji şirketinin yönetim kurulu başkanı Haluk Veli Doğan’la yaptığımız söyleşi de “Otomatik kayar kapı ve basamak” projesinin başlangıcını ve Ar-Ge sürecinde yaşadıklarını yazmıştım

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, KOSGEB destekli iş imkanlarını konusunda üyelerine Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verdi.

Startup İstanbul başladı 500'den fazla girişimciyi Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)'in stratejik partnerliğiyle ağırlayan Startup İstanbul, UNIQ Hall Istanbul'da MEF Üniversitesi'nden Prof. Erhan Erkut ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin açılış konuşmalarıyla başladı.

Çin Komünist Parti Kongresi'nde 3 buçuk saat süren bir konuşma yapan Şi Jinping'in açıkladığı ideolojik doktrin, parti anayasasına giriyor. Bu ayrıcalık daha önce yalnızca ülkenin kurucu lideri Mao Zedong ve bir diğer önemli lider Deng Şiaoping'e verilmişti.

Webrazzi Summit 2017 bünyesinde MMA Türkiye iş birliğinde gerçekleşen Türkiye’de Mobil Reklam Yatırımları ve Büyüme Fırsatları konulu panel, mobil reklamcılığın ülkemizde yakaladığı çarpıcı büyüme ivmesini bir kez daha gözler önüne serdi.

1919’dan bu yana 120 ülkede çocuklar için çalışmalar yürüten Save the Children (Çocukları Koruyun) adlı sivil toplum örgütü, Türkiyeli iş insanı Hamdi Ulukaya’yı insani yardım faaliyetlerinden ötürü ödüllendirdi.

Fast-Food’un mucidi ABD en çok hangi restorana gidiyor? Fast-Food'un mucidi ABD'nin en çok tercih edilen restoranları sıralandı. Türkiye'de sıklıkla tercih edilen fast-food zincirlerinin önemli bir bölümünün listede olmaması dikkat çekti.

Soros kendi vakfına dünyaları bağışlamış 24 milyar dolarlık serveti olan iş adamı George Soros'un son iki senede kendi vakfına 18 milyar dolar bağışladığı ortaya çıktı.

Brüksel merkezli Avrupa Kömür ve Linyit Birliği (Euracoal) Sözcüsü Mike Bostan, kalabalık nüfusa ve geniş dağıtım sistemine sahip ülkelerde elektrik üretiminde en makul fiyatlı kaynağın kömür olduğunu belirtti.

İranlılar Bursalı kimya firmaları için kuyruğa girdi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından yürütülen Kimya UR-GE Projesi kapsamında İran’da ikili iş görüşmelerine katılan Bursalı kimya firmaları büyük ilgi gördü. UR-GE üyesi 12 şirketin yer aldığı etkinliğe 100’ü aşkın firmadan 200’e yakın İranlı iş insanı katılırken, İran iş dünyası temsilcileri Bursa firmalarıyla görüşebilmek için adeta kuyruğa girdi.

Şirketler artık bu alanda yer almaya çalışıyor! Marka bilinirliğini artırmak isteyen şirketler, dijital pazarlamaya yöneldi. Sosyal medyada reklamlı gönderiler dışında şimdi de SEO ile markalarının itibarlarını artırıyor.

SGK ile 17 banka ve PTT arasında imzalanan protokol kapsamında, Eylül 2017 itibarıyla 10,3 milyon emekliye 3,9 milyar lira promosyon ödemesi yapıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile 17 banka ve PTT arasında imzalanan protokol kapsamında, Eylül 2017 itibarıyla 10,3 milyon emekliye 3,9 milyar lira promosyon ödendi.

Girişimciler, özellikle de yeni girişimciler başarılı oldukları kadar başarısız da olabiliyorlar. Türkiye'de istatistikler gösteriyor ki ; yapılan her

Türkiye ihracatı ilk 9 ayda 107 milyar dolara ulaşırken, demir ve demir dışı metaller sektörü ihracatı 5 miyar dolara...

Hesabında 1 milyon lira veya üzeri parası olan yurt içi yerleşik mudi sayısı, bu yılın 8 ayında 16 bin 517 kişi artarak...

Türkiye'nin tarımsal üretim merkezi Konya'da ticaret borsası tarafından yaptırılacak Tohum ve Gen Teknolojileri Vadisi'nde,  yerli tohum araştırmaları ve üretimi gerçekleştirilecek.

Milli yerli kalkınmaya destek olma ve milli yerli üretimi teşvik etmek üzere kurulan YİDER – Yerli İşletmeler Derneği, milli ve yerli tanımını sayısal olarak ortaya koyan bir endeks çıkarmaya hazırlanıyor.

Türk mallarının dünyaya internet üzerinden satışı için e-İhracat Stratejisi hayata geçirilecek.

Türkiye, yüzde 8,3'lük yaşlı nüfus oranıyla Avrupa'nın en genç nüfuslu ülkesi konumunda bulunuyor.

Brüksel merkezli Avrupa Şeker Üreticileri Derneği (CEFS) Genel Müdürü Marie-Christine Ribera, Avrupa Birliği’nin (AB), uygulamakta olduğu şeker kotası sisteminin 1 Ekim tarihinde sona ereceğini belirterek, 50 yılın sonunda Avrupa’daki şeker kota sistem...

Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı Serpil Timuray, Fortune Dergisi tarafından 2017 yılı “En Güçlü Kadınlar Uluslararası Listesinde dünyanın en güçlü 27. kadını seçildi.

Süre Doldu! Hazine’nin 4 milyar 750 milyon dolarlık kredi borcunu ödemesi için Türk Telekom'a verdiği süre dün doldu.

Son yıllarda, gelişmekte olan ülkelerde tarım sektöründe çalışan kadınların sayısı arttı. Çalışma koşullarını geliştirmek için programlar da mevcut. Ama bunlar gerçekten kadınların rolünü güçlendirmeye yarıyor mu?

Hayattan rengi alın geriye ne kalır ki” reklamıyla hafızalarda yer alan Filli Boya “turkuaz” rengiyle atakta.

Elektirkli otomobiller petrol devlerini üzecek Otomotiv sektöründeki hızlı dönüşüm özellikle enerji sektörünü derinden etkileyecek. Elektrikli otomobillerde kullanılan bataryaların gelişen teknoloji ile birlikte daha hafif ve daha uzun ömürlü olması, bu alana olan yatırımları ve talebi hızla artırıyor.

Apple internet sitesinde Türkiye için aynı anda 14 iş ilanı yayınladı. Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji üreticisi

Türkiye Vodafone Vakfı ve Türk Kızılayı işbirliğinde şehit ailelerinin çocuklarının okul başarılarını desteklemek üzere eğitim başarı bursu olarak ayrılan toplam 1 milyon TL’lik destek fonunun ilk bölümü şehit ailelerine aktarıldı. İlköğretim, lise ve ...

Google’ın satın aldığı Nest, Unilever’in satın aldığı Dollar Shave Club gibi başarılara yatırımlara ve çıkışlara imza atan Shasta Ventures, artırılmış gerçeklik ve...

Mersin'in Erdemli İlçesi'nde 'Ejder meyvesi' olarak bilinen tropikal pitaya hasadına başlandı.Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, pitayanın hasat edildiği Kocahasanlı Mahallesi'ndeki seraya giderek üreteci Gani Yıldız ile birlikte incelemelerde bulundu.

Salı günü California'da yeni telefonlarını tanıtan Amerikan teknoloji devi Apple, bu yıl bitmeden değeri 1 trilyon dolara ulaşan ilk halka açık şirket olabilir.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, Eczacıbaşı-Schwarzkopf Kuaför Ürünleri Pazarlama'daki toplam

Salı günü California'da yeni telefonlarını tanıtan Amerikan teknoloji devi Apple, bu yıl bitmeden değeri 1 trilyon dolara ulaşan ilk halka açık şirket olabilir. Apple'ın şu anki hisse değeri 830 milyar dolar civarında. Reuters'ın haberine göre, her yeni iPhone modelinin piyasaya sürüldüğü yıl içinde Apple'ın hisseleri ortalama yüzde 33 değer kazandı.

ASELSAN’dan 10.7 milyon dolarlık imza Aselsan elektro-optik sistemlerin tedarikine yönelik 10.7 milyon tutarında sözleşme imzaladı.

Türk şirkete ABD’den altın ödül Dünya akıllı şehirler pazarının en önemli aktörlerinden Ekin Teknoloji, Amerika Birleşik Devletleri’nde iki ödüle daha layık görüldü.

4 milyon genç iş ve eğitimden yoksun OECD’nin eğitim raporuna göre, ekonomiye milyarlarca dolar katkı sağlayabilecek 4 milyona yakın Türk genci ne eğitim sisteminde ne de ekonomide yer bulabiliyor

Yaklaşık 750 yıl önce, Marco Polo adındaki genç bir Venedikli tacir Çin seyahatlerini anlattığı bir kitap yazdı. Dünyanın Hikaye Edilişi-Harikalar Kitabı, Marco'nun gördüğünü iddia ettiği garip yabancı gelenekler ile doluydu.

ABD'deki Silikon Vadisi'nde çalışan bir kadın CEO, iş dünyasında öne çıkmak için sarı olan saçlarını kahverengine boyadığını, topuklu ayakkabı ve lens kullanmayı bıraktığını açıkladı: Cinsel obje olarak değil bir işyeri lideri olarak görülmek istiyorum.

İkinci Mimar ve Mühendisler Grubu Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, Türkiye'nin dört bir yanından üniversiteler, teknoparklar, kalkınma ajansları ve Ar-Ge merkezlerini bir araya getirdi.

ABD'li e-ticaret devi Amazon, ABD'de ikinci idari merkezini kurmayı planladığını duyurdu. Amazon'dan yapılan açıklamada, şirketin Seattle kentindeki idari merkezine ek olarak ABD'nin metropolitan bölgesinde ikinci bir idari merkez kurmak için arayışta olduğu belirtildi. Açıklamada, firmanın kuracağı yeni idari merkez için 5 milyar doların üzerinde yatırım yapmayı ve idari merkezlerindeki toplam istihdam sayısını 50 bine çıkarmayı planladığı kaydedildi.

Aynı sektörde faaliyet gösteren firmaların iş birliği yaparak katma değerli ürün üretmeleri temeline dayanan ve Türk sanayisinin verimliliği ile rekabet gücünü artırmak amacını taşıyan kümelenme uygulamaları giderek artıyor .

İnternet üzerinden pop-art ürünler pazarlayan ABD'li ili kadın girişimci, yazılımcıların ve grafik tasarımcılarının hayali, erkek kurucu ortaklarının ismiyle gönderikleri e-postaları daha fazla ciddiye aldıklarını ve daha hızlı cevapladıklarını söyledi.

Buna “suç faaliyeti” diyorlar. Dakota Access Boru Hattı etrafındaki tartışma, petrol boru hattının ardındaki şirketin şimdi Greenpeace ile diğer çevre gruplarına dava açtığını söyleyen...

Erzincanlı ev hanımı Nuriye Beket Çakmak, bileziklerini satarak tavuk çiftliği kurdu

Geçen hafta, Silikon Vadisi'nin en değerli startup'ı olan Uber'in yönetim kurulu, yeni CEO görevini Dara Khosrowshahi'ye teklif etti.

Enerjide dünyanın en büyüğü olacak Çin'de iki kamu şirketinin birleşmesiyle 278 milyar dolar değerinde dünyanın en büyük enerji üreticisi ve dağıtımcısı oluşacak.

Maliye Bakanlığı, elektronik ticaretle ilgili her tür bilgiyi online olarak toplayacak. İnternet sitelerinin sahipleri yayınlanan ilanlarla ilgili bilgileri, internet üzerinden satılan malları taşıyan firmalar da alıcı ve satıcıya ilişkin bilgileri bakanlığa bildirecek

ExxonMobil şirketinin neredeyse 40 yıllık iletişimi üzerinde yapılan geniş kapsamlı bir analizde, şirketin iklim değişikliğinin işleyişleri konusunda halkı sürekli yanlış yönlendirdiği bulundu.

Konya'nın tarihi yerleşim yeri Sille'nin 'Havva teyzesi', kadınların iş hayatından uzak durması gerektiğinin düşünüldüğü köyünde, çevresinin eleştirilerine aldırmadan 400 yıllık evini turistlerin hizmetine açarak kendi işinin patronu oldu.

Nestle, Unilever, Tyson Foodsve diğer büyük gıda şirketleri ile perakende satış şirketleri IBM’in blockchain teknolojisinin gıda tedarik zincirlerini nasıl takip ettiğini ve...

Enerjisa'nın 2 milyon dolarlık yatırımla Balıkesir'in Bandırma ilçesinde kurduğu, 2 megavat kurulu güce sahip ilk güneş enerjisi santrali (GES) elektrik üretmeye başladı

Teknolojiyle entegre bir şekilde çalışan emanet noktaları sağlayan Bagaj, web sitesi ve akıllı telefon üzerinden kullanılabilen bir dolap hizmeti. Şehir merkezleri, mekanlar, konserler,...

Yılbaşından bu yana rekor üstüne rekor kıran ve aşırı talebi karşılayamadığı için 1 Ağustos'ta ikiye bölünen Bitcoin'in "diğer yarısı" Bitcoin Cash, bölünmeden bu yana yüzde 133 arttı. Ay başından bu yana 300 dolar seviyesinde işlem gören sanal para, 700 dolar seviyesine kadar çıktı.

Alışveriş alışkanlığı hiç şüphesiz her bireyin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Tabii, bu alışkanlık teknoloji çağının gelişmesiyle artık online mecralara yönelmiş durumda… Peki, tüketiciler “finansal tüketiciyi koruma” görevi çerçevesinde alınan ve e-ticaret işlemleri için getirilen “bireysel onay uygulaması” ile ilgili ne düşünüyor?

Devlet çocuk ve yaşlı bakımını sosyal olarak çözemediği için kadın, işten uzaklaşıyor. 1 milyon kadın çocuğuna, 112 bin kadın da yaşlıya bakmak için işten ayrıldı.