| Bilim | Teknoloji | Sağlık | İş Dünyası | EğitimKanada’da bulunan Toronto Üniversitesi bilimcileri tarafından, Mexico City’de yaşayan 287 anne-çocuk çifti üzerinde yapılan araştırmada, gebe kadınların idrarındaki florid miktarı ile çocuklarının zeka düzeyindeki düşüklük arasında bağlantı saptandı. Elde edilen sonuçlar, Environmental Health Perspectives dergisinde yayımlanan bir makale ile paylaşıldı.

Hamilelik ve çocuk doğumundan korkmak anlamına gelen 'tokofobi'ye sahip kadınlar, neden korktuklarını ve korkularının üstesinden nasıl geldiklerini anlatıyor.

Gözün de tansiyonu var. Göz küresi içinde göziçi sıvısı tarafından oluşturulan basıncın 9-22 mmHg arası normal tansiyon kabul ediliyor. Göz tansiyonu da takip edilmeli. Çünkü bu basınç göz sinirlerine zarar vererek, glokom (karasu) hastalığına yol açab...

Modern çağın hastalığı kronik yorgunluk için öneriler

Uzun yaşamak insanlığın kendini bilmesinden itibaren peşinde koştuğu büyük bir arzu. Tarihimiz ölümsüzlük uğruna nice dağların aşıldığı, nice sınavlardan geçilen hikâyelerle dolu. Ölümsüzlük şimdiye kadar bulunamadığından, elimizde kalan tek şey uzun y...

Sonbahar hastalıkları

10 binden fazla çocuk ve genci inceleyen araştırmacılar, 14 yaşındaki her dört kızdan birinde depresyon belirtileri görüldüğünü açıkladı. Sonuçlar, bedenleriyle barışık olmamaları ve sınav stresinin bu çocuklarda depresyonu tetiklediğini gösterdi.

Austin Teksas Üniversitesi'nde görevli araştırmacılar, icat ettikleri MasSpec isimli 'mucize' kalemle kanserli dokuyu 10 saniye gibi kısa bir sürede tespit etmeyi başardı. Bu teknolojinin, hastalığı erken teşhis etmede ve kanserli hücreyi dokudan tamamen temizlemede büyük rol oynayacağı belirtiliyor.

Aralık 2017’de yapılması planlanan dünyanın ilk insan kafası nakli ertelendi. Şimdilik verilen kesin bir tarih olmasa da uzmanlar 2018’in ilk aylarını işaret ediyorlar. Her şey yolunda giderse bir insanın kafası, sağlıklı vücutta yaşayacak.

Elektrik sıkıntısı nedeniyle çalışmayan akülü tekerlekli sandalyelere güneş panelleri ile çözüm bulundu. İdlib'de bir elektrik mühendisi, engelli vatandaşlar için güneş panelli tekerlekli sandalyeler geliştirdi.

Amerikalı bilim insanları çocuklar için farklı zamanlarda yapılan aşıları tek bir enjeksiyona toplayan yöntem geliştirdi. Aşılar, enjeksiyondan sonra zamanı geldiğinde devreye girecek.

Avustralyalı araştırmacılar, dünyanın en ölümcül cilt kanseri türü olan melanomu durdurup, diğer organlara sıçramasını

Vücuttaki bazı parazitlerin, zararlı olmalarına rağmen daha ölümcül enfeksiyonlara karşı direnç gösterdiği görüldü

ABD'de 30 yıl boyunca yürütülen bir araştırma , her hafta düzenli olarak çamaşır suyu ve başka dezenfektanlar kullanmanın

Kalp krizi ciddi belirtilerle ortaya çıkacağı için onu fark etmemenin imkânsız olduğunu sanırız. Ama her zaman böyle olmaz.

Sağlık Bakanlığı'nca Ankara'da 14 Devlet Hastanesi'nde başlatılan "SMS" uygulamasıyla, hastaların muayene randevuları, tahlil sonuçları ve reçeteleri cep telefonlarına gönderiliyor.Sağlık Bakanlığı'nca Ankara'da 14 Devlet Hastanesi'nde başlatılan "SMS" uygulaması ile hasta randevuları, tahlil sonuçları ve hekim tarafından yazılan reçete bilgileri vatandaşların cep telefonlarına gönderiliyor.

Prostat hastalıkları Türkiye’de ve dünyada milyonlarca erkeği olumsuz etkiliyor. 15 Eylül Dünya Prostat Günü dolayısıyla prostat hastalıklarına dikkat çeken Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Cemil Uygur prostat büyümesi ve prostat kanserinin erken dönemde herhangi bir belirti vermediğini vurguluyor

Kalp krizi ciddi belirtilerle ortaya çıkacağı için onu fark etmemenin imkânsız olduğunu sanırız. Ama her zaman böyle olmaz. Kalp krizi geçirildiğinde neler hissedilir? Göğüste ezici bir ağırlık hissi ve büyük bir endişe duygusu. Filmlerde, kalp krizi geçiren kişinin göğsünü tuttuğunu, gözlerindeki paniği ve sonra yere düşüşünü görürüz. Evet, bu şekilde geçirilen kalp krizleri vardır. Ama hepsi böyle olmayabilir.

Diyabetikler için glükoz kontrol saati: Fitbit Ionic Eğer yüksek fiyatlarına hazırsanız, bu akıllı saat ve sensör ikilisi hayatınızı kolaylaştırabilir.

Nihayet! Araştırmacılar, Alzheimer gibi hastalıklarla ilişkilendirilen katı protein kümesi olan ve vücutta oluşabilen amiloid telciklerinin şimdiye kadarki en değerli görüntülerine ulaştılar. Bilim insanları, yüksek...

X-ray kullanmaktan daha iyi! Vücutlarımızın içine bakan tıbbi yöntemler büyük bir mesafe katetti, fakat gelecekte, doktorlar tenimizin altında gerçekleşen her şeyi görebilecekler gibi görünüyor....

İngiltere'de araştırmacılar, hamilelikte düşük miktarda alkol alımının bebeğe zarar vermeyebileceğini açıkladılar. 1950'lerden beri bu konuda yapılan bütün araştırmaları gözden geçiren araştırmacılar, haftada bir ya da iki kez içki içmenin zararlı olduğuna ilişkin net bir kanıt bulamadıklarını duyurdular.

Sağlıklı bir yaşam sürmek, her zaman çok kolay değildir; ancak böyle bir yaşam sürmeye karar vermek; bugüne kadar aldığınız tüm kararlar arasında en akıllıcası olabilir. Neden mi? Çünkü sağlıklı bir yaşam sürmek, sadece kendinizi daha iyi hissetmenizi ...

Bilim insanları, yaşlanmayı yavaşlatmanın yöntemini buldu ABD’deki California Üniversitesi’nden bilim insanlarının yaşlılığı yavaşlatmaya yönelik etkili bir yöntem bulduğu ileri sürüldü.

Çocukken ilk öğrendiğimiz şeylerden biri, ellerimizi yıkamanın önemli olduğudur. El yıkama, hastalığın yayılmasını önlemeye yardımcı olur. Bir büronun viral bir hastalık sebebiyle kapatılması yerine, onu işler halde tutabilir. Yeni doğan çocuklarla veya muhtemelen savunmasız olan yaşlı yetişkinlerle etkileşim kuruyorsanız, ellerinizi yıkamak özellikle önem taşır. Fakat, el yıkamanın bu kadar önemli olma sebebini her zaman iyi değerlendirmiyoruz: her gün, şok edici sayıda iğrenç yüzeye dokunuyoruz. İşte, günlük olarak temas ettiğimiz, şaşırtıcı şekilde en kirli olan şeylerden bazıları.

Dünya Karaciğer Nakli Derneğinin çatısı altında oluşturulan, aralarında Türkiye'den Prof. Dr. Tokat'ın da bulunduğu, 40 kişilik "uçan doktorlar" ekibi, canlıdan karaciğer naklini öğretmek üzere farklı ülkelerde eğitim veriyor.

Kalıtsal meme kanseri riskinin tespit edilmesini sağlayan, Hollywood yıldızı Angelina Jolie'nin de uygulatarak dünyada farkındalık oluşturduğu test, Türk genetik bilimcinin yerli imkanlarla ürettiği kit sayesinde yapılabilecek.

Antarctic Heritage Tröstü’nün, Kaptan Scott’un meyveli kekini 106 yıl sonra bulması ve kekin ‘yenebilir şekilde kokması’ haberi şu soruya neden oldu: benzer dayanıklılığa sahip olan başka besinler var mı? Cevap evet, birkaç tane var.

Türk Epilepsi İle Savaş Derneği Sözcüsü Prof. Dr. Gökçil, "Epilepsi nöbetinde hastanın kendi durumunu anlatmasından çok nöbet anının cep telefonuyla görüntülenmesi, teşhis ve tanı noktasında yüzde 90 doğru karar vermemizi sağlıyor." dedi.

Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Dinç, teknolojinin aşırı ve kontrolsüz kullanımına karşı aileleri uyararak, "0-3 yaş grubu ekranla tanışmamalı." dedi.

Bilim adamlarının geliştirdikleri son kamera halihazırdaki tekniklerden daha pratik ve ekonomik bir çözüm sunuyor. Bu sayede muayeneler daha etkili bir hal alabilir.

ABD'nin Teksas Üniversitesi'nden bilim insanlarının geliştirdiği, taşınabilir bir cihaz 10 saniye içinde kanserli dokuyu teşhis edebiliyor. "MasSpec Pen" isimli cihazın erken kanser teşhisine ve daha başarılı tedavilere yardımcı olması umuluyor.

Genetik bir “kristal top”, belli insanların grip aşısına nasıl tepki vereceğini gösterebilir. Yeni bir araştırmaya göre, 35 yaş ve altı olan insanlarda bulunan 9 gen, grip aşısına verilen güçlü bağışıklık tepkisi ile bağlantılı. Ağustos (2017) ayında Science Immunology’de online olarak yayınlanan raporda araştırmacılar, eğer aşılamadan önce bu genler aktifse, aşının ardından gribin cinsi ne olursa olsun …

İngiliz i gazetesine göre Coca Cola her yıl 100 milyardan fazla tek kullanımlık plastik şişe satıyor. Geri dönüşümlü olmayan bu plastik şişeler okyanuslardaki plastik kirliliğinin artmasına yol açıyor.Gazetenin çevre muhabiri Tom Bawden'a göre şirketin okyanuslara verdiği zarar "şok edici boyutlarda".

İngiltere'de yapılan bir araştırma, 10 yıl öncesine göre üniversitelere ruh sağlığı şikayetiyle başvuran öğrencilerin sayısının 5 kat arttığını ortaya koydu. Kamu Politikaları Araştırma Enstitüsü'nün yaptığı araştırmaya göre 2015-2016 yıllarında İngiltere'de üniversite birinci sınıfta okuyan 15 bin kişi ruh sağlığıyla ilgili şikayette bulundu.

Dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden alınan su örneklerinin büyük çoğunluğunda mikroplastik kirliliğine rastlandı. Uzmanlar bu parçacıkların insanlar hücrelerine girme ihtimaline dikkat çekerken bunun insan sağlığına etkisinin araştırılmasını talep etti.

1. Tam bir antioksidan deposu

Beyin pili ameliyatı, Parkinson hastaları başta olmak üzere, birçok hareket bozukluğunu tedavi etme imkanı sunuyor

İngiltere'de yapılan bir araştırma, 50 yaşındaki her 10 erkekten birinin kalbinin 10 yıl daha yaşlı olduğunu ortaya koydu.

Bilim insanları, insan bedeninin içini gösteren yeni bir kamera icat etti. Uzmanlar 'bu teknolojinin çok farklı şekillerde kullanılabilme potansiyeli olduğunu' söylüyorlar.

Vücudumuz hareket etmek üzere gelişmiş bir yapıya sahip. Ancak modern dünyanın geldiği nokta bunun tam tersi yönünde işliyor. Bugün iş gücünün çok büyük bir kısmı oturarak, masa başı iş yapıyor ve bu nedenle her sene buna bağlı rahatsızlıklarla doktorl...

Bu ufak patiler de bir çevre ayak izine sahipler. Hayvan sever ve ekoloji-savaşçısı bir kişiyi üzebilecek sözlerdir bunlar. Kedi ve köpeklerin karbon ayak izlerini...

Dünya genelinde yılda yaklaşık 15 milyon insan beyin kanaması geçiriyor. Zamansız ölüm ya da bedensel veya zihinsel bozulma yüzünden kaybolan yaşam yılları araştırıldı. İnsanlar hava kirliliğine maruz kalmasalardı, beyin kanaması vakaları %29,2 oranında önlenebilirdi diyor araştırmacılar. Yalnızca ince toza bağlı hava kirliliği değil yemek pişirmede özellikle de kömür gibi katı yakıtların kullanılması da ele alınmış. Bu yüzden de Sahra’nın güneyinde kalan Afrika ülkelerinde ve Güneydoğu Asya’da veriler çok yüksek. Bölgeler arasında büyük farklılıklar söz konusu: Endüstri ülkelerinde Dalys değeri %10,2 iken bu değer gelişmekte olan ülkelerde %33,7 civarında. (Karşılaştırma için: Sigara için açıklanan Dalys değeri %20,7.) Kirli havanın beyin kanaması riskini nasıl yükselttiğini, Auckland Üniversitesi’nden Valery Feigin şu şekilde açıklıyor: Damarların iç zarları üzerindeki zararlı etkiler tromboz riskini ve kan basıncı yükseltiyor. Yüksek kan basıncı ise beyin kanamasında bir numaralı risk faktörü. Diğer önemli faktörler ise düşük meyve tüketimi, fazla kilo, aşırı tuz tüketimi ve sigara içimi. Bu risk faktörlerinin azaltılması sayesinde dünya genelindeki beyin vakalarının üçte birinin önlenebileceği söyleniyor The Lancet dergisinde. Aynı dergide araştırma sonuçlarını yorumlayan Vladimir Hachinski (Western Ontario Üniversitesi) ve Mahmoud Reza Azarpazhooh (Mashhad Üniversitesi) beyin kanaması vakalarıyla ilgili sistematik analizin, beyin kanamasının önlenmesi ve azaltılması için önemli bir kılavuz olduğunu vurguluyorlar. “Özellikle de kentlerde sağlıksız yiyecek satın almak çok kolayken, hareket olanağı bulmak zordur. Ve sağlıksız bir çevrede sağlıklı bir yaşam biçimi sürmek kolay değildir.” Kaynak: www.thelancet.com/journals/laneur/article/PIIS1474-4422(16)30073-4/fulltext Facebook0Twitter0

Bir kazada elini kaybeden Tayvanlı Chang Hsien-liang ihtiyacı olanlara bedava protez el yapıyor. Beş yaşındaki William da onlardan biri.

Suçlu, fazla miktardaki o öğle yemeği değildi. Öğleden sonranın ilk zamanlarındaki dikkat eksikliğiniz için, o uzun öğle yemeği toplantısını veya düşük kafein seviyelerini suçlamayın....

Her iki ses duyma olayının da nedeni, beyinlerimizin dünyayı deneyimlemesindeki farklılık olabilir. “Sam’in Oğlu” olarak da bilinen seri katil David Berkowitz’in, kafasının içinde bir...

Çocukları down sendromlu doğan anne-baba, gebelik sürecinde muayene oldukları 2 hastane ve 2 doktora 1 milyon liralık...

Bilim insanları, dementia (bunama) hastalığının ilk belirtilerinden biri olan yön bulma yeteneğini ölçmek için bir...

İngiltere'de yaklaşık 1 milyon hasta üzerinde yürütülen araştırmada, boşanmış kişilerin kalp krizi geçirdikten sonra...

Çocuğunuz öğrenme konusunda zorlanıyor, sıkılgan ve hiperaktif hareketler sergiliyorsa, disleksi olasılığı göz ardı edilmemeli! Disleksi...

UpSendrom adıyla ekonomik durumu kötü olan down sendromlulara yardım edilen kampanyanın yürütücülerinden Acer: Sorunun kaynağı

İngiltere Eastbourne, kimyasal sızıntıdan kaynaklanan gaz bulutu etkisinde. Bölgede yüzden fazla kişi, kusma, nefes alamama ve

Zekanızı gıdıklayan bilmecelerle karşınızdayız. Her gün soracağımız bilmecenin cevabını bulmaya çalışın, zekanızı test edin.

İngiltere'de yaklaşık 1 milyon hasta üzerinde yürütülen araştırmaya göre, boşanmış kişilerin kalp krizi geçirdikten sonra hayatta kalma oranları, partneri olan hastalara kıyasla daha düşük.

Prof. Dr. Altuntaş, "Bir klinik araştırmada yüksek ısıda uzun süreli kavurma veya alevli ateşte ya da mangalda uzun süreli eti pişirmenin 'tip 2' şeker hastalığı riskini artırdığı gösterilmiş, haşlama ette böyle bir risk artışı görülmemiştir." dedi.

İzmir’de lösemiyi yenen iki genç, tedavi sürecinde kendilerine destek olan LÖSEV’de çalışmaya başladı. “Sabır, zaman ve mutlulukla, başarabiliriz” diyen ikili, hastalıkla savaşan çocuklara umut aşıladı

Sinüs boşluklarının aşağıya doğru sarktığı durumlarda kemik hacminde kayıplar oluşur. İmplant öncesinde sinüs lifting işlemiyle bu hastalarda kemiğe yer...

Yapılan araştırmalara göre insanların yüzde 10-15'i hayatlarının bir bölümünde böbrek taşı oluşuyor. 4 mm'den küçük taşların böbrek ve idrar yollarından daha rahat atılabililirken, 6 mm'nin üzerindeki taşlara genellikle müdahale gerekiyor.

Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesinde, tıpta "Cryo Ablasyon" olarak bilinen lazerle bıçaksız bel fıtığı ameliyatı uygulamasına başlandığı

Kalp yetmezliği nasıl oluşur? Kalp yetmezliği hastaları nelere dikkat etmelidir? Kalp yetmezliği belirtileri nelerdir? Sorularınızın cevabını uzmanından alın...

Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi Uzmanı Prof. Dr. Fatih Andıran, sünnet hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

Varis ve kabızlık ilişkisi hakkında açıklamalarda bulunan Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler, varis ve hemoroid tanısı hakkında bilgiler verdi.

Skolyoz hakkında merak edilen sorular ve cevapları

Çok acıktınız ve bir an önce bir şeyler yemek istiyorsunuz. Anlıyoruz, açlık önüne geçilemeyecek kadar zor bir durum. Ancak mideniz çok boşsa ona vereceğiniz bazı yiyecekler önce sizi doyurduğu için mutlu edecek fakat sonrasında midenizi rahatsız edece...

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK), cep telefonu kullanıcılarının sağlıklarını risk etmemeleri için uyulması gereken kuralları açıkladı. Yapılan açıklamada telefonların SAR değerine dikkat edilmesi vurgulandı.

Bakımı ve yetiştirmesi de çok kolay olan bu bitkiler evin havasını temizleyerek formaldehit, karbon monoksit gibi zararlı maddelerden arındırıyor. - Sayfa: 1

Diş Hekimi Pertev Kökdemir uyarıyor: “Leke çıkarıcı diş macunlarını çok sık kullanmamak gerekiyor. Çünkü bu macunlar bir süre sonra dişte aşınmalara ve çiziklere neden olabilir.”

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK), cep telefonu kullanıcılarının sağlıklarını risk etmemeleri için uyulması gereken kuralları

İngiltere'de yürütülen bir araştırma, kadınların kaslarının erkeklere oranla daha dayanıklı olduğunu ortaya koydu.

Yetişkinler gibi çocukların da yaz aylarındaki en büyük keyfi, havuza veya denize girmek... Ancak çocuklar, suya bulaşan mikroplardan daha çok etkileniyor....

Yaz aylarında ebeveynlerin kabusu olan ishale karşı; eller sıkça yıkanmalı, biberonlar kaynatılmalı, kaynağı bilinmeyen sular tüketilmemeli. İshal geçene...

Avrupa'nın en büyük yumurta üreticisi ve ihracatçısı Hollanda'nın başı çektiği yumurta krizi Kıta Avrupa'sını aşarak Hong Kong'a kadar ulaştı. Tedbirlerin Hollanda menşeli mayonez, dondurma gibi yumurta ihtiva eden diğer gıda ürünleri için alınması da bekleniyor

9 ay boyunca sizi pek çok değişim bekliyor olacak. Peki siz bunlara hazır mısınız? hamilelik her kadın için oldukça heyecan verici ve çok özel bir...

Muzun hiç bilmediğimiz zararı Dünyada en çok tüketilen meyve olan muzu hepimiz bayılarak yiyoruz. Buna bağlı olarak, muz gereğinden fazla tüketildiğinde insan vücudunda bazı rahatsızlıklara yol açmaktadır. Bu rahatsızlıklar nelerdir? İşte yanıtı...

Araştırmalar bir insanın yıl içerisinde ortalama 2-4 kez gribe ve soğuk algınlığına yakalandığını gösteriyor. Ve bu yakalanmaların çoğu mevsim geçişlerinde yaşanıyor. Yani baharın dengesiz havalarının kendini gösterdiği bu günlerde hastalanmamak için b...

Olağanüstü hal kapsamında yayımlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan hekimler 72 yaşına kadar çalışabilecek.

Birçok kadın çeşitli nedenlerden dolayı mesane problemleri yaşıyor. Sık sık idrara çıkma ihtiyacı, idrara çıkarken ağrı, idrar tutamama gibi birçok sorun ve çözümleri...

Kalp-damar hastalıklarının tüm vücudu ve organları olumsuz etkilediği biliniyor. Ancak diğer organlardaki bazı bozukluklar da kalbin sağlığına ve...

Zekanızı gıdıklayan bilmecelerle karşınızdayız. Her gün soracağımız bilmecenin cevabını bulmaya çalışın, zekanızı test edin.

Yeşil yemişin yeni bulunan faydasına herkes çok sevinecek. Avokado sevmiyorum demek, olağanüstü yemişe yapılan büyük bir saygısızlık. Çılgınlık insanları, sıcak bir odada esnemenin etkisinden bile daha hızlı etkisi altına aldı. Bunun sonucundaysa avokado her yönüyle büyük bir değer kazandı. Sağlıklı yağlarca zengin olduklarını biliyor muydunuz? B6 vitamininden yana da zenginler!

ABD'de yapılan iki araştırmaya göre, uykunun sürekli bölünmesi bunama ve Alzheimer'a sebep olabilir.

Uz. Dr. Kaan Kadıoğlu, çocuklarda alerjik nezle ve tedavisi hakkında bilgi verdi. Bu bahar aylarında ortaya çıkan alerjik nezle, yaz aylarında da yaşam...

Meyve ve sebzeler içerdikleri mineral ve vitaminlerle hücrelerimizi korur, antioksidanlar bakımından zengin besinlerdir. Peki, hangi meyvede hangi vitamin bulunur? Diyetisyen Şeyma Yılmaz anlattı.

Uzmanlar, light sütün sağlıklı bir menopoz dönemi geçirmek için etkili olduğunu belirtiyor

Yapılan bir çalışmaya göre; dış aydınlatması güçlü olan semtlerde yaşayan kadınlarda meme kanseri görülme riski artıyor

İngiltere Kamu Sağlığı Ajansı, sağlıklarını korumak için orta yaşlılara hızlı yürümeyi tavsiye etti. Uzmanlara göre her gün 10 dakika hızlı yürümek erken ölüm riskini yüzde 15 azaltıyor.

İngiltere'de 1000 kişi üzerinde yapılan bir araştırma, kötü bir işte çalışmanın insan sağlığına işsizlikten daha fazla zarar verdiğini ortaya koydu.

Google, yakında hayata geçireceği yeni uygulamayla, arama motorunda 'depresyon' kelimesini aratanlara bu hastalıkla ilgili bir anket sunacak. Site kullanıcılarının depresyonda bulunup bulunmadıklarına yardımcı olmayı hedefleyen anketten bu aşamada sadece ABD'li kullanıcılar yararlanabilecek.

Günümüzün en yaygın sorunlarından stres pek çok soruna yol açıyor. Hayatımızda yapacağımız küçük değişiklikler, alacağımız yeni kararlar, yeni hobiler ya da soruna biraz farklı açıdan yaklaşmak stresle mücadele etmede etkili olabilir. Beyin Hastanesinden Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, günlük hayatın bir parçası olan stresle başa çıkmada önemli tüyolar verdi.

Fıstık, yumurta ve süt gibi gıdalara yönelik tehlikeli reaksiyonlara ilişkin sigorta talepleri son 10 yılda yaklaşık beş kat arttı.Özel sigorta taleplerinin yeni bir analizine göre; fıstık gibi gıdalara karşı şiddetli alerjik reaksiyonların oranı son 10 yılda yaklaşık beş kat arttı.