| Bilim | Teknoloji | Sağlık | İş Dünyası | EğitimEsnek güneş panelleri geliyor! Film gibi ince, kumaş gibi esnek, suya dayanıklı ve çatıdaki paneller gibi verimli yeni güneş hücreleri geliyor...

Bu ormanda gizli bir mesaj gizli: Dünyanın en büyüğü… Yerden bakılınca yeşil bir labirent, uçaktan bakılınca dev bir QR kodu olan arazi dikkat çekiyor...

Dünyanın ilk tam elektrikli lüks yatı: Denizlerde elektrikli yolculuk… Hem çevreci hem de çevreye duyarlı kişilere uygun tekne geliştirildi... Bu tekneyle su üzerinde giderken çevreye hiçbir şekilde zarar vermediğinize emin olabilirsiniz.

Google’dan ilginç sonbahar ekinoksu doodle’ı! Sonbahar ekinoksu nedir? Google sonbahar ekinoksu ile bir doodle hazırladı. Bugün itibariyle Google'a giren kullanıcılar sonbahar ekinoksu nedir sorusunun cevabını merak ediyor. Peki gerçekten sohbahar ekinoksu nedir?

Bilgisayar bilimcisi Scott Fahlman, "smiley" (gülen yüz) sembolünü bulalı 35 yıl oldu. Gülen yüz sonrası binlerce emoji çıktı ancak Fahlman'a göre hiçbiri orijinalinin yerini tutmuyor.

Microsoft’un kurucusu olan milyarder Bill Gates, bir itirafta bulunarak eğer geçmişe gidebilseydi Ctrl+Alt+Delete kombinasyonunu tek tuşa indireceğini söyledi.Harvard Üniversitesi, 2013 yılı etkinliklerinde yaptığı gibi IBM geliştiricilerini suçladı. IBM mühendisi David Bradley’in bu konuda pay sahibi olduğunu söyledi. Bradley, klavyenin uzun bir sürecin parçası olduğunu ve küçük ayrıntılarda boşa zaman harcamanın yersiz olduğunu belirtmiş.

Tekerlekli sandalye kullanan engellilerin ellerine ihtiyaç duymadan, göz ve baş hareketleriyle istedikleri yere gitmesini sağlayacak "akıllı engelli aracı" sistemi geliştirildi.Dokuz Eylül Üniversitesinde, tekerlekli sandalye kullanan engellilerin ellerine ihtiyaç duymadan, göz ve baş hareketleriyle istediği yere gitmesini sağlayacak "akıllı engelli aracı" geliştirildi.

Çin`de iflas eden bir firmaya ait üç Boeing 747 tipi yolcu uçağı internetteki bir açık artırma sitesinde alıcısını arıyor. 20 milyon doları olan herkes bu uçakları satın alabilir.Çin'deki eBay benzeri Taobao adlı sitede satışa çıkartılan uçaklar, 2013'ten bu yana hangarlarda tutuluyor. Uçakların sahibi Jade Cargo International adlı firma o dönem iflas etmişti.

Alcatel, evcil hayvanının kaybolmasından endişe edenlere özel bir ürün geliştirdi. Bir GPS takip cihazı olan Move Track evcil hayvanınızın nerede olduğunu size sürekli bildiriyor.

PC'nizdeki mavi ekran veya takılmalar için önce RAM'inizi bu araçla test edin!

Akıllı telefon sektörüne yatırımı arttıran internet devi 1,1 milyar dolar karşılığında Tayvanlı telefon şirketi HTC'yle anlaşmaya vardı. Bu anlaşmayla Google HTC'den hisse almayacak fakat HTC çalışanlarının bir kısmı Google'a katılacak.

Popüler sosyal medya devi Instagram, sizi takip etmeyi bırakan kişileri kolaylıkla bulabileceğiniz bir güncelleme yayınladı. Sizi takip etmeyi bırakan kişileri bulabilmek için artık kişinin profiline bakmanız yeterli olacak.

Her geçen gün yeni bir hatası ortaya çıkan iOS 11’in güvenlik açığı sayılabilecek bir hatasını daha güvenlik araştırmacısı Andrea Barisani ortaya çıkardı. Apple’ın yeni işletim sistemi ile yeniden düzenlediği denetim merkezinde Wİ-Fİ ve Bluetooth bağlantısını kapattığını zanneden kullanıcıların aslında bu özellikleri kapatamadığı anlaşıldı.

iOS 11 güncellemesi ile kısa sürede milyonlarca kişi tarafından indirilen Flappy Bird oyunu tarih oldu. Oyun yayınlandıktan sonra kısa bir süre içinde App Store'dan kaldırılmıştı ancak oynanabiliyordu.

Önümüzdeki yirmi yıl içerisinde içten yanmalı motorların şehir içi kullanımının yasaklanması ve elektrikli otobüs teknolojisinin gelişmesi gerekiyor. Proterra firması bu teknoloji için 20 yıla gerek olmadığını düşünüyor.

Dünya genelinde gençleri intihara sürüklediği iddia edilenMavi balina oyunu, dünya çapında çeşitli çalışmaların yapılmasına neden oldu. Türkiye’yi de etkisi altına alan bu oyuna karşı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bakanlık tarafından alınan çeşitli önlemleri açıklayarak aileleri de dikkatli olması konusunda uyardı.

Yerinde ar-ge destekleri, sürdürülebilir büyümeyi seçen şirketlere katma değer ve istihdam sağlıyor. CDN (İçerik dağıtım ağı) ve streaming (Kesintisiz yayın akışı) şirketi Medianova, bu desteklerle çalışan sayısını %50 arttırdı.

Işığa dayalı veriler, ilk kez bir bilgisayar çipinde ses dalgaları olarak depolandı. Bu teknoloji sayesinde verilerin, güvenli biçimde ışık hızında seyredebileceği süper hızlı bilgisayarların üretilmesini sağlayacağı düşünülüyor.

Cihazınızı iOS 11'e güncellemeden önce herhangi bir sorunla karşılaşmamak için yapmanız gerekenler var.Cihazınızı iOS 11’e yükseltmeden önce ilk olarak verilerinizi yedeklemelisiniz. iCloud’a yedekleme yaparak rehberinizi, ayarlarınızı ve mesajlarınızı koruyun. Uygulamalarınız, oturum açma bilgileriniz gibi detaylı bir yedekleme yapmak için iTunes’u kullanın.

Ali seni takip etti bildirimi ile ünlü olan takipçi özelliğini Twitter ortaya çıkarmıştı. Şimdiyse takipçi listesi özelliğine kavuşan en son sosyal medya platformu Instagram oldu.Instagram, son güncellemesiyle birlikte bir profili ziyaret ettiğinizde, bu profilin sizi takip edip etmediğini gösteriyor. Yani arkadaş listenizi takipçiler için dakikalarca araştırmanız artık gerekmeyecek.

Bu nesne bir heykel değil, doğal bir klima… Eğer evinizde hem bir sanat eseri, hem de hiç elektrik harcamayan bir klima isterseniz bu tasarım size göre...

Akdeniz Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan ekip, 6,5 ayda geliştirdikleri model uydu ile Türksat 2. Ulusal Model Uydu Yarışması'nda Türkiye birincisi oldu.

Güvenli şehir teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir firma, polis, jandarma ve itfaiye araçlarına tepe lambası şeklinde takılabilen mobil takip sistemi geliştirdi.İstanbul merkezli Ekin Teknoloji'nin Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin'in yaptığı açıklamada, Türk mühendislerin tasarladığı mobil takip sistemi "Patrol" hakkında bilgi vererek, sistemin dünyada bir örneğinin olmadığının altını çizdi.

Windows kullanıcılarının oldukça sık bir şekilde kullandığı uygulamalardan CCleaner, hackerların saldırısına maruz kalarak bilgisayarları güvenlik tehlikesi ile karşı karşıya bıraktı.Windows kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran programlar arasında yer alan ve yıllardır popülerliğini korumaya devam eden CCleaner, işletim sisteminde yer alan gereksiz dosya ve verilerin temizlenmesini sağlıyor.

Büyük şehirlerin yoğunluğundan bahsedilince akla gelen ilk şey ulaşım sorunu oluyor. Uzun saatler süren, sıkış sıkış gidilen ve dolayısıyla “ten uyumu” gerektiren bıktırıcı yolculuklar için sürekli alternatif çözümler üretilmeye çalışılsa da bir işe yaramıyor. Sonuçta hepimiz, yorucu bir iş günü geçiren büyük şehir insanının yüzündeki o bıkkınlığa aşinayız. Ve bu bıkkınlık sadece iş güçten değil, ulaşım adı altındaki büyük çaplı mücadeleden kaynaklanıyor. Bu can sıkıcı duruma karşı belki de yaratıcı ve fantastik çözümlere ihtiyacımız vardır. Tıpkı Gyrocar gibi…

Bisikletin yıllar içinde, ihtiyaçlara uygun olarak geçirdiği değişimi bu kısa animasyonla öğrenebilirsiniz.

Tesla’da gündem yoğun. Otomobiller, roketler, uzay seyahati için çalışmalar derken bir yandan da kamyonlar unutulmuyor.

iPhone 8 çok yakında satışa çıkıyor çıkmasına; ancak fiyatı cepleri fena yakacak gibi. Peki Türkiye fiyatının daha şimdiden çok yüksek olması beklenen iPhone 8'i en ucuza nereden alabilirsiniz?

Instagram kullanıcılarının daha önce defalarca tepkilerini dile getirdiği özellik yeni güncelleme ile tarih oldu.

Reklam endüstrisinden gelen büyük tepkiye rağmen Apple, Safari tarayıcısına getireceği yeni özelliği kaldırmayacağını açıkladı!

İnsan beyni ilk defa internete bağlandı! Dünya tarihinde ilk kez insan beyni direkt olarak internete bağlandı. Güney Afrika'da bulunan Wits Üniversitesi araştırmacıları tarih yazdı. İnsan beynini internete bağlayan araştırmacılar biyomedikal mühendisliği alanında büyük buluşa imza attı.

Bilgisayar kasaları aldığımız günden itibaren neredeyse hiç açılmadan kullanılır. Bu kasaların için zaman geçtikçe toz yumakları ile dolmaya başlıyor. İşte bu kasaların içini merak edenler için derlediğimiz fotoğraflar.

ABD’li teknoloji devi Apple’ın iPhone X cihazında parmak izi okuyucusunu kaldırarak yerine Face ID özelliğini getirmesi kullanıcılarını tedirgin etti. Apple Face ID’nin güvenliği için sunulan ilginç senaryolara ise cevap geldi.

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi AR-GE Topluluğu, yerli alternatif enerjili araç projesiyle, önümüzdeki yüzyıla yön verecek olan elektrikli otomobil sektöründe dikkat çeken bir başarıya imza atarak “DİRİLİŞ 1251” aracını üretti.

Instagram, hikayeler için yepyeni bir özellik daha tanıttı. Bundan sonra hikayeler çok daha fazla işlevsel olacak.Instagram, hikayelerin Direct üzerinden paylaşma özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Artık insanlar bir hikayeyi, sağ alt köşedeki Direct simgesine tıklayarak arkadaşlarına veya gruplara doğrudan gönderilebiliyor.

Instagram, yeni güncelleme ile birlikte artık kullanıcıların ses konusunda tercihlerini hatırlıyor. Peki, bu yenilik kullanıcı deneyimini nasıl etkiliyor?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan, bu yılın ikinci çeyreğinde sabit abone sayısının 11 milyon, mobil hizmetlere abone sayısının ise 76,6 milyon olduğunu bildirdi.

Google Play Store’da Android kullanıcılarının güvenliğini tehdit eden yeni bir virüs daha keşfedildi. Söz konusu virüs ise bu zamana kadar keşfedilen virüslerin aksine kullanıcıların faturalarına saldırıyor.

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreter Vekili Sena Gürsoy, yenilikçi girişimcilerin ortaya çıkabilmesi için İzmir'de girişimcilik kültürünün erken yaşlardan itibaren yayılması gerektiğini bildirdi.

Microsoft'un "Intelligent Delivery" isimli akıllı depolama ve download sistemi, depolama alanının az olduğundan şikayet edenlere ilaç gibi gelecek!

Gençler arasında yayılan ve dünya çapında yüzlerce intihar olayıyla bağdaştırılan Mavi Balina isimli oyununun yaratıcısı Rusya'da 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak "oyunla" ilişkilendirilen ölümler sonlanmış değil.

Yapay zeka uzmanlarından oluşan araştırmacılar makine öğrenmeyi kullanarak 2 boyutlu bir fotoğrafı 3 boyulu hale getiren bir yazılım geliştirdi.

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi öğrencileri, tamamen yerli tasarım olan ve 'Diriliş 1251' ismini verdikleri elektrikli araç üretti.

Türkiye'deki internet kullanıcılarının yarısından çoğu cihazlarını şifre ile korumuyor. Kaspersky Lab araştırmasına göre, şifre kullananların oranı, akıllı telefonlar için %46, tabletler için %36 ve bilgisayarlar için %40. Kullanıcıların sadece %10’unun cihazlarında güvenlik yazılımı yüklü.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye'de ve dünyada intiharlara yol açtığı belirtilen 'Mavi Balina (Blue Whale)' oyununun çocuklar ve gençler için yarattığı tehlikelere ilişkin aileleri uyardı.

AKSA Jeneratör, ABD’nin Güneydoğu sahillerini vuran ve son yılların en şiddetli kasırgası olan Irma Kasırgası için bölge halkına enerji desteği sağlıyor. Aksa Jeneratör, kasırga mağduriyetinin giderilmesi için bölgede bulunan 7000 jeneratöre servis des...

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) Satürn keşif aracı Cassini'nin 13 yıllık görevi, bugün Satürn yüzeyine çarptırılmasıyla sona erdi

Wall Street Journal tarafından ulaşılan mali belgelere göre Elon Musk tarafından kurulan SpaceX roketlerine harcanan para 260 milyon dolar olmuş durumda.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yeni bir hamleye daha hazırlanıyor. Şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı yeni...

Satürn sisteminde 13 yıldır büyük keşifler yapan Cassini Satürn'e 15 Eylül 14:55'te çarptırılacak

Avrupa Uzay Ajansı (ESA)’nın Mars gezgini ExoMars, ilkel mikropların yaşıyor olma olasılığı bulunan bölgeleri inceleyecek, delip açacak ve fotoğraflarını çekecek. ESA ve NASA, 2020...

Apple'ın yeni iPhone'unun, telefon piyasa çıktığından beri gerçekleşecek en büyük güncelleme olması bekleniyor. BBC Teknoloji Editörü Leo Kelion, iPhone'un tarihindeki 10 dönüm noktasını inceledi.

Bir süredir iddialara konu olan BMW'nin yeni dört kapılı elektrikli konsept aracı Frankfurt'ta gün yüzüne çıktı. Araç, markanın i3 ve i8 modelleri arasında konumlandırılacak.

Bize daha hızlı internete erişmek istemeyen birini gösterin, size bir yalancı gösterelim. Ve ardından siz ikinize, yönlendiricinizden en iyi sinyali almak için şaşırtıcı şekilde basit olan ve bilim destekli beş ipucuna dayanan kullanışlı bir yazıyı göstereceğiz. Siz sormadan önce söyleyelim, evet bunlar işe yarıyor ve rica ederiz.

Teknopol Selçuk Ar-Ge Akredite Uygulama Merkezi (Teknopol-SAUM) mühendisleri, yerli CNC Besleme Robotu geliştirdi. Teknopol Selçuk Ar-Ge Akredite Uygulama Merkezi (Teknopol-SAUM) mühendisleri, yerli CNC Besleme Robotu geliştirdi. Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Vekili ve Teknopol Selçuk Ar-Ge Akredite Uygulama Merkezi Başkanı Prof. Dr. Necmettin Tarakçıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, projeyi ülke endüstrisine katkı sağlamak amacıyla geliştirdiklerini söyledi.

Dijital cihazlarımızı seviyoruz fakat yine de güvenliği göz ardı eden tehlikeli hareketlerle onları riske atabiliyoruz. Kaspersky'nin yaptığı ve Türkiye’yi kapsayan yeni bir araştırma, insanların verileri konusundaki çelişkili tutumlarını ortaya çıkardı.

Akıllı telefonlar, bankalara yüzlerce şube kapattırıyor. ABD’nin ve Avrupa’nın bankacılık devleri ardı ardından şube kapatma planlarını duyurmaya başladı. Aralarında HSBC, Lloyds, Wells Fargo’nun da bulunduğu birçok banka, şube sayısını hızla azaltıyor.

Elon Musk’un maksimum 1.200 km hız yapabilen alternatif ulaşımına Çin’den dev rakip çıktı.

The Royal London Hastanesi'ndeki nörocerrahi ekibi, dünyada bir ilki gerçekleştirdi. 360 derece çekim yapabilen kameraların kullanıldığı ve VR destekli ameliyatı haberimizden izleyebilirsiniz.

Galaxy Note 8, henüz piyasaya çıkmasa da, daha önce hiçbir Note'un yapamadığını yapmayı başardı!

Mercedes'in çok konuşulan elektrikli konsept aracı EQA'nın üzerindeki gizem perdesi, sadece bir gün sonra kalkıyor!

Bu battaniye uzayda dolanacak! Üretiliş amacına şaşıracaksınız… | En son teknoloji haberleri Her biri bir uzay aracına ölümcül şekilde zarar verebilecek çöplerin toplanma vakti geldi...

iPhone 8 özellikleri ne olacak? 10. yıl ile birlikte Apple bizlere neler sunacak? İşte ortaya çıkan tüm bilgilerle, iPhone 8 özellikleri, fiyatı ve çok daha fazlası!

Giysiler, çocukların büyüme hızına yetişebilir mi? Mühendislik mezunu Ryan Yasin'in tasarladığı bu giysileri çocuklar 6 aylıktan 3 yaşına kadar giyebiliyor.

Onlar dünyanın isimsiz kahramanları. Tüm dünyayı bir örümcek ağı gibi sararak bildiğimiz internet erişimini sağlayan okyanus altı iletişim kablolarının derinlerine indik.

Paneller, binalarda elektrik üretimi ve su ısıtma için kullanımıyla biliniyor. Araştırmacılar, sıcak havalarda bina içinin serin kalmasını sağlayacak yeni paneller geliştirdi.

WhatsApp'a bugün itibarıyla iki adet yeni özellik daha kazandırıldı.

Avrupa Dijital Haklar Derneği (EDRi), Çarşamba günü yayımladığı duyuruda, Statewatch'ın Avrupa Birliği Konseyi'nden sızdırdığı belgeyle, Estonya'nın diğer AB ülkelerini internet sansürü için zorladığı ifade edildi. Öneriler kabul edildiği takdirde, Avrupa ülkelerinin internet sansüründe Çin'in ayak izlerini takip edeceği belirtildi.

Apple'ın Salı günkü sonbahar etkinliğinden sonra yayınlanacak olan iOS 11 Golden Master sürümü sızdırıldı. iOS 11 GM yeni duvarkağıtları ve Portre Aydınlatma özelliği ile geliyor.

İngiltere'de altı bölgede hızı saniyede 1 Gigabit'e ulaşan "full-fiber" internet denenecek. Full fiber internet İngiltere'deki mevcut internet hızını 50 katına çıkaracak, HD bir film saniyeler içinde indirilebilecek.

18 Eylül 2017 tarihinden itibaren yeni ders dönemi başlıyor. İçişleri Bakanlığı yeni öğretim yılında alınacak yeni önlemlerle ilgili bir genelge yayınladı. Genelgeye göre internet kafelere ders saatlerinde öğrenci alınması yasağı kapıda.

Google, PC ve Mac için Drive uygulamasına olan desteğin ilk olarak sonlandırılacağını, daha sonraysa uygulamanın tamamen kapatılacağını duyurdu. Şimdi ne mi olacak?

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi ve TulparTech kurucusu Enis Yaşar ile beraberindeki doktora öğrencileri, "kendini onaran balistik kaplama" teknolojisini yerli imkanlarla geliştirdi.

Dünyanın ilk özel uzay şirketi olanSpaceX, elektrikli araçların önde gelen markalarından biri olanTesla Motorsgibi devTeknoloj

Cihazlara ve internete olan aşırı güvenimiz, ciddi bir etki göstermeye başlıyor.

Kayıt şirketleri ve Google, üçüncü parti YouTube uygulamalarının ve video indirme hizmetlerinin peşine düştü! YouTube videolarını dönüştürüp indirmek için kullandığınız uygulama veya web sitesine bir alternatif bulmanız gerekebilir, çünkü bu işi yapan popüler hizmetlerin bazıları kapanıyor.

Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank'ın CEO'su John Cryan, teknoloji geliştikçe robotların insanların yerini alacağını ifade etti ve "Bankalarımızda mekanik robot gibi çalışan kişiler var. Pekâla insanlar gibi davranan robotlarımız da olabilir" dedi.

Facebook, Rusya merkezli 100 bin dolar değerindeki bir operasyon kapsamında iki yıl boyunca platformunda sosyal ve politik açıdan ayrıştırıcı reklamların verildiğini açıkladı. Mayıs 2017'ye kadar iki yıl boyunca 470 adet sahte hesaptan 3 bin adet genelde göç, ırk, eşcinsel hakları gibi konular hakkında ayrıştıcı olan reklamların verildiği belirtildi.

Vücuda yapıştırılan ince ve esnek bir bant olan UV Patch, güneşin zararlı etkilerinden korunmada öne çıkan yeni bir ürün. Ürün, cep telefonuna indirilen bir uygulama aracılığıyla güneş maruziyetini ölçüyor ve güneş koruma ürününü en doğru şekilde uygulama imkanı sunuyor.

ASELSAN, dünyada şu an ar-ge aşamasında bulunan elektromanyetik mühimmat fırlatma teknolojisini geliştirmeye başladı. ASELSAN’ın testlerini sürdürdüğü TUFAN, elektromanyetik dalganın itme gücüyle top mermilerini sesten 6 kat daha hızlı hedeflere fırlatıyor.

Almanya'da başlayan ve Endüstri 4.0 adıyla anılan 4. Sanayi Devrimi tüm dünyayı hızla etkisi altına alıyor.

4. nesil moto x4 ve yenilenen moto z2 Force büyük ilgi görürken 3D ses kalitesi ile 4K video çekebilen 360 kamera modu teknoloji severleri adeta büyüledi.

Windows 10'da Komut Satırı'nı daha iyi kullanmak için bilmeniz gereken en pratik ipuçları, yazımızda...

Uber'in, gönüllü kan bağışına destek olmak amacıyla Türk Kızılayı ile başlattığı “Güvenli Kan Temini Programı” devam ediyor. Her ayın ilk Pazartesi günü bağışçıların ücretsiz olarak kan merkezlerine taşındığı kampanya bayram vesilesiyle uzatıldı.

Linux nasıl ortaya çıktı? Linux'u Kim Yaptı? Neden ücretsiz? Linux bugün dünyanın en çok kullanılan açık kaynak kodlu işletim sistemi olma özelliğine sahip. Ticari nitelikteki işletim sistemlerinin aksine Linux'u tek bir kişiye mal edemeyiz.

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde dijital imkanlara da erişim imkanı aynı hızla artmakta ve kolaylaşmaktadır. Özellikle globalleşen dünyamızda gençlerin dünyanın bir başka yerinde olan bir olayı kolayca keşfedebilmesi ve kendisinin de uygulayabilmesi oldukça kolaydır.

SpaceX ve Tesla gibi dev teknoloji şirketlerinin sahibi işadamı Elon Musk, Yapay Zeka konusundaki uluslararası yarıştan duyduğu kaygıyı dile getirdi ve bunun Kuzey Kore'den çok daha büyük bir tehdit olduğunu söyledi. Yapay Zeka konusundaki uluslararası yarışa dikkat çeken Musk bunun Üçüncü Dünya Savaşı'nın en muhtemel tetikleyicisi olabileceğini yazdı.

Tüm dünyada Uber benzeri taksi uygulamalarına tepki büyüyor. Protestocular Şili'de başkent havalimanına giden ana yolları kapattı. Kilometrelerce kuyruk oluştu. Bir kişi hayatını kaybetti.

Türkiye’de e-ticaret pazarı 30 milyar TL’yi, online alışveriş yapanların sayısı 15 milyonu geçti. Ancak en büyük sorun sipariş edilenle teslim alınan ürün arasındaki farklar.

BBC, dünyanın dört bir yanında ilham veren kadınların hikayelerini duyurduğu 100 Kadın sezonu kapsamında, bu kez kadın mucitleri derledi. Bilgisayar yazılımından bulaşık makinesine, kadınların icat ettiği 9 şey...